Bursa Nilüfer Yusuf Kenan Kortun

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yusuf Kenan Kortun

nİlüfer, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Geometri Özel Ders , Geometri Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yusuf Kenan Kortun, BURSA NİLÜFER ve civarında hizmet vermekte olup 16.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 890 kurs/özel ders verenden 495 . sıradadır. Başta Lise Geometri Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yusuf Kenan Kortun, 3 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
10 yıllık Geometri öğretmeniyim. Halihazırda bir kurumda Geometri dersleri vermekteyim. Alanımda uzman,modern,sabırlı,etik kurallar çerçevesinde çalışmayı ilke edinmiş bir öğretmenim.  Her yaştan öğrenci ile çalışma yaptım.


Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.


Geometri Nedir?

Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır.

Yunanca bir kelime olan geometri kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom postülat tanım (tarif) teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom ispata ihtiyaç duyulmadan kabul edilen önermelerdir
Verilen Kursların Ayrıntıları
Lise geometrisi gayet kolay uzmanlaşılabilecek bir derstir. Doğru hoca ve kitaplarla bu iş çok kısa sürede halledilir.
En temel düzeyden en iyi düzeye kısa sürede getiririm. En büyük referansım öğrencilerimdir. 10 yıldır dershanelerde geoemtri branş derslerine görmekteyim. En büyük özelliğim tecrübem pratik yollarım ve mesleğimi severek icra etmemdir.