Çanakkale Merkez Ela İriş

Bu kursu paylaş
1 Yorum

Ela İriş

merkez, ÇANAKKALE
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ebru Kursu , Ortaokul İngilizce Özel Ders , İlkokul İngilizce Özel Ders , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , İngilizce Kursu , Kimya Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ela İriş, ÇANAKKALE MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 07.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ÇANAKKALE ilinde hizmet veren 114 kurs/özel ders verenden 2 . sıradadır. Başta Kimya olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ela İriş, 19 gelen talepten 17 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ezberden uzak, verimli ve eğlenceli bir şekilde hem kimya öğrenip hem de sınavlara hazırlanmak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilirler.


Ebru Nedir?

Sanat,birçok alana yayılmış ve alt dalları olan bir bütündür.Ebru sanatı ise kağıt sanatlarının sadece biri.Osmanlı dönemine dayanan ve o dönemin kuralı olan usta-çırak ilişkisi mevcuttur ebru sanatında. Sanatçının iradesi dışında birçok olaydan ve durumdan etkilenebilir. Renklerin suyla dansı,renklerin uyumu ya da renklerin ahengi şeklinde adlandırılır çoğu zaman ebru. Farsça’da bulut,bulut gibi anlamına gelen ebri’den almıştır adını bu sanat.

Görsel olarak harikalar yaratabileceğiniz , her insanda farklı duygular uyandıran ve ülkemizde de birçok sanatçı tarafından icra yapılmaktadır Ebru sanatı. Devrin son sanatçılarından Mustafa Düzgünman gerek eserleri gerekse ardında bıraktığı ve yetiştirdiği çırakları ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Ebru sanatının nasıl yapıldığını ve bunun için hangi malzemelere ihtiyaç duyduğumuzu anlatmak istiyorum.

Malzemeler:
1)Kağıt:Genellikle 1. hamur kağıt kullanılır,emici özelliği olmalı ve mat olmalıdır.
2)Kitre:Yapışma özelliği çok az olan bir yapıştırıcı/zamk. İlk olarak su ile birlikte karıştırılır ve uygun bir kıvama getirilir.
3)Tekne:İçerisine Kitre konulan kap
4)Fırça
5)Boyalar:Oksit kırmızı, oksit sarı, oksit siyah, lahur çiviti renkler Ebru sanatında ön planda olan ve daha çok tercih edilen renklerdir yine de bu sizin seçiminize bağlıdır.
6)Öd:Renklerin kitre üzerine yapışmasını ve dağılmadan orada kalmasına yardımcı olur
7)Biz:Ebruya şekil vermek amacı ile kullanılır.

Ebru Nasıl Yapılır?
Tekne kitreli su ile doldurulur ilk olarak,uygun kıvam yakalanır. Hazırladığımız sıvı ince bir tülbent ile süzülür ve bu şekilde temizlenmesi sağlanır. Değişik renklerdeki toprak boyalarımız ezilerek uygun hale getirilir. Bu işlemden sonra meydana gelen çamur benzeri boyamıza sığır ödü katılarak 15 gün dinlendirme işlemi yapılır. Bekleme işleminden sonra mamül sulandırma işlemiyle kullanıma hazırdır.

Bir ebru tek seferde yapılabilir bu yüzden dikkat çok önemlidir. Hazırladığımız boya, fırça yardımıyla suyun üzerine damlatılır, şekiller oluşmaya başlayacaktır, sonrasında kağıt teknenin üzerine örtülür ve bundan sonra oluşacak şeklimizi beklemek kalır.

Ortaokul İngilizce Özel Ders Nedir?

ortaokul 5-6-7. sınıflar ders takviyesi, 8. sınıf teog sınavına yönelik ingilizce özel dersi verilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Gelin birlikte suyun ve renklerin verdiği huzurla geleneksel sanatımız ebru yapmayı öğrenirken modern bir hava katalım. sadece ders almak için değil, aynı zamanda ebru yapmak istiyorum ama kendi teknemi açacak yerim yok diyenleri de beklerim.
Oyunlarla, resimlerle, şarkılarla çocuğunuz hem ingilizce öğrensin hem de iyi vakit geçirsin.
Oyunlarla, resimlerle, şarkılarla çocuğunuz hem ingilizce öğrensin hem de iyi vakit geçirsin.
Oyunlarla, resimlerle, şarkılarla çocuğunuz hem ingilizce öğrensin hem de iyi vakit geçirsin.
Oyunlarla, resimlerle, şarkılarla çocuğunuz hem ingilizce öğrensin hem de iyi vakit geçirsin.

Yorumlar
Rabia
27.10.2018