İstanbul Bağcılar Oguzhan Karakus

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Oguzhan Karakus

bağcilar, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Oguzhan Karakus, İSTANBUL BAĞCILAR ve civarında hizmet vermekte olup 10.01.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6415 kurs/özel ders verenden 11 . sıradadır. Başta Matematik Özel Ders olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Oguzhan Karakus, 42 gelen talepten 25 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Öğrencilerin bir çoğunun korkarak yaklaştığı ders olan matematik aslında Pek de korkulacak bir ders değildir...sayısal zeka üzerinde bir miktar yogunlasinca artabilecek bir yapıdır..Her bilimin olduğu gibi matematiginde kendisine öz bir dili ve bir bakış açısı vardır..onyargilari kırmak ve yavaş yavaş emin adımlarla yürümek konusunda öğretmen ve öğrencinin ortak calisimlariyla yol kat edilebilir..Ilkogretim seviyesinde daha çok aritmetik ve işleme dayalı bir yapı varken lise düzeyinde bu matematiginin temel bölümlerini oluşturan derslerin basit uygulamaları ile devam eder..başlangıçta atılmış bir temelin sağlam bir yapı olusturmada en etkili etken olduğu bilinir...düzenli çalışma,merak etme soru sorma ,sorgulama ve uretkenlik bilincinde olan bir öğrenci ile öğrenciye yanıt verecek onun düzeyinde farklı bakış açıları ile yaklasabilecek özgün anlatıma yeterli bilgiye sahip bir öğretmen ile bilgi çok güzel paylaşılır....doganin muazzam kitabının dili matematiktir..
Saygılarımla

Fotoğraflar

Matematik Özel Ders Nedir?

Matematik biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki ilişkileri tümdengelim yöntemi ve akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi alt dalları barındıran bilim alanıdır. Matematik dünya genelinde doğa bilimleri, mühendislik, bilişim ve finans gibi birçok alanın temel aracıdır. Uygulamalı matematik, matematiksel bilgi ve birikimin diğer alanlara uygulanmasıyla alakalıdır. Bu uygulamalar sayesinde istatistik ve oyun teorisi gibi tamamıyla yeni matematik disiplinleri ortaya çıkmıştır. Okullarda, aritmetik ile geometri bir arada Matematik dersinde öğretilmektedir.

LGS TEOG Matematik Konuları:
Çarpanlar ve Katlar
Üslü İfadeler
Kareköklü İfadeler
Veri Analizi
Basit Olayların Olma Olasılığı
Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler
Doğrusal Denklemler
Eşitsizlikler
Üçgenler
Eşlik ve Benzerlik
Dönüşüm Geometrisi
Geometrik Cisimler

YKS Tüm Matematik Konuları:
Sayılar
Sayı Basamakları
Bölme ve Bölünebilme
OBEB-OKEK
Rasyonel Sayılar
Basit Eşitsizlikler
Mutlak Değer
Üslü Sayılar
Köklü Sayılar
Çarpanlara Ayırma
Oran Orantı
Denklem Çözme
Problemler
Kümeler
Fonksiyonlar
Permütasyon
Kombinasyon
Binom
Olasılık
İstatistik
2. Dereceden Denklemler
Karmaşık Sayılar
Parabol
Polinomlar

Verilen Kursların Ayrıntıları