Erzurum Merkez Ahmet Arslan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ahmet Arslan

merkez, ERZURUM
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Geometri Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ahmet Arslan, ERZURUM MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 31.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ERZURUM ilinde hizmet veren 85 kurs/özel ders verenden 31 . sıradadır. Başta Lise Matematik Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ahmet Arslan, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Matematik  hiç bu kadar kolay olmadi parolasiyla yola çikiyoruz bu yol uzun , zahmetli ama sonunda inşallah başari var.Her geçen gün yeni hedefler var.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Geometri Nedir?

Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır.

Yunanca bir kelime olan geometri kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom postülat tanım (tarif) teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom ispata ihtiyaç duyulmadan kabul edilen önermelerdir
Verilen Kursların Ayrıntıları
Matematik hiç bu kadar kolay olmadi parolasiyla yola çıkıyoruz bu yol uzun , zahmetli ama sonunda inşallah başari var.15 yıllık tecrübemle sizlerin yanindayim.Derslerim memnuniyet garantilidir.Öğrenci yada  kendi evimde derslerimi veriyorum.ilk ders ücretsizdir.Bir ders süresi 60 dakikadir.ücreti 60 TL dir.
Geometri hiç bu kadar kolay olmadi parolasiyla yola çikiyoruz.Geometri incelikleri ögrenince çalismasi cok zevkli bir derstir.Kolay kolay ters köse yapmaz .Emeginin karsiligini alabilirsin.Yeni sinav sisteminde en az 30 soru bekleniyor.Matematige bir sifir. yenik baslamamak icin geometri cok önemli bir derstir.Dersleri kendi evimde yada ögrenci evinde anlatiyorum.Bir ders süresi 60 dakikadir.Ücreti 60 TL dir.