Eskişehir Tepebaşı Azad Ozan Korkan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Azad Ozan Korkan

tepebaşi, ESKİŞEHİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Güç Elektroniği Kursu , Elektrik ve Elektroniğin Temelleri Kursu , Lise Matematik Özel Ders , Lise Fizik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , İngilizce Özel Ders , Matematik Özel Ders , İngilizce Kursu , Elektronik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Azad Ozan Korkan, ESKİŞEHİR TEPEBAŞI ve civarında hizmet vermekte olup 08.12.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ESKİŞEHİR ilinde hizmet veren 494 kurs/özel ders verenden 41 . sıradadır. Başta Matematik Özel Ders olmak üzere 9 farklı kurs/özel ders vermektedir. Azad Ozan Korkan, 71 gelen talepten 8 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Anadolu üniversitesi İngilizce elektrik elektronik mühendisliğini bitirdim .İlkokul, lise matematik dersleri ,lise fizik dersi ayrıca ileri düzeyde İngilizce dersleri verebilirim .İlk iki hafta özel dersi ücretsiz deneme süreci olarak veriyorum.


Güç Elektroniği Nedir?

Güç elektroniği içeriği ve endüstriyel uygulamaları, gerilim kaynakları, sinyal jeneratörleri, diyot ve SCR güç cihazlarının çalışma prensipleri ve özellikleri, BJT ve MOSFET güç cihazlarının çalışma prensipleri ve özellikleri, triyak, GTO, MCT ve IGBT güç cihazlarının çalışma ilkeleri ve özellikleri, AC-DC dönüştürücülerin türleri (redresörler), çalışma prensipleri ve özellikleri, tek ve çok fazlı, yarım ve tam dalga, kontrolsüz AC-DC çeviricilerin analizi. Tek ve çok fazlı, yarım ve tam dalga, kontrollü AC-DC konvertörlerin analizi. AC şebekede AC-DC çeviriciler ve etkileri. AC-DC çeviricilerin tasarımı. AC-AC dönüştürücülerin (AC choppers) çalışma prensipleri, özellikleri ve türleri. Tek faz AC-AC dönüştürücülerin analizi, üç faz AC-AC dönüştürücülerin analizi, AC şebekede AC-AC dönüştürücüler ve etkileri, AC-AC dönüştürücülerin tasarımı. Bu dersin amacı; güç elektroniği elemanların kontrolünü ve korumasını sağlamak, güç elektroniği elemanlarının kullanıldığı temel güç elektroniği devrelerini tanıtarak bunların çalışmaları hakkında bilgi vermek.

Elektrik ve Elektroniğin Temelleri Nedir?

Elektrik ve Elektroniğin Temelleri dersi şu konuları içermektedir.
Temel elektriksel kavramlar; akım, gerilim, güç, enerji, iş, elektrik alanı, temel elektrik kanunları; Ohm kanunu, Kirchhoff kanunları. Elektrik/elektronik devre elemanları; direnç, kondansatör, bobin, transistor, diyot, zener diyot, transformatör, sigorta, led. Anolog ve dijital ampermetre, voltmetre, ohmmetre ve osilaskop yapıları, çalışma prensipleri ve kullanımı; akım, gerilim, direnç, dB, frekans, periyot, faz farkı, endüktans, kapasite, güç, beta akım kazancı ölçümü ve yarı iletken elemanların kontrolü. Sinyal üreteçleri; kullanımı, sinüs, kare, üçgen, testere dişi sinyaller, frekans ayarı, genlik ayarı. Elektrik/elektronik devre elemanları testleri; direnç, diyot, kondansatör, led, transistor, bobin, sigorta, zener diyot, transformatör, lamba, kablo, elektrik anahtar testleri. Elektronik devre şeması okuma, seri, paralel, seri paralel ve karışık, direnç, bobin ve kondansatör devreleri, doğrultma devreleri, pasif filtre ve regülatör devre uygulamaları, baskı devre çizimi, alt ve üst görünüş çıkarma, baskı devrenin plakete aktarılması yöntemleri, plaketin delinmesi, havya ve lehim özellikleri, lehim pompası, lehimleme teknikleri.
"