Eskişehir Merkez Marwa Elghoul

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Marwa Elghoul

merkez, ESKİŞEHİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: İstatistik ve Olasılık Kursu , Matematiksel İstatistik Kursu , Lise İngilizce Özel Ders , Ortaokul İngilizce Özel Ders , İlkokul İngilizce Özel Ders , Fransızca Özel Ders , SPSS Kursu , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Yabancı Dil Kursu , İngilizce Kursu , Arapça Kursu , Fransızca Kursu , İş İngilizcesi Kursu , İstatistik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Marwa Elghoul, ESKİŞEHİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 19.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ESKİŞEHİR ilinde hizmet veren 495 kurs/özel ders verenden 72 . sıradadır. Başta İstatistik olmak üzere 14 farklı kurs/özel ders vermektedir. Marwa Elghoul, 155 gelen talepten 6 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İstatistik Özel Ders (Data mining, Regression analysis, Descriptive statistics, Data analysis, Survey analysis ...)

Yazılımlar/Softwares (SAS, R, SPSS)

Yabancı Dil (Arapça, Fransızca, İngilizce)


Fotoğraflar

İstatistik ve Olasılık Nedir?

Verilerin düzenlenmesi ve analizi, frekans tabloları, grafiksel gösterimler, merkezi eğilim ölçüleri, aritmetik ortalama, mod, medyan, geometrik ortalama, harmonik ortalama, dağılım ölçüleri, varyans, ortalama mutlak sapma, dörtlükler, kutu çizimleri, değişim katsayısı, örnekleme dağılımları ve tahmin etme, örneklem ortalaması ve varyansının bazı özellikleri, nokta tahmini, güven aralıkları Ki-kare, t ve F dağılımları, hipotez testleri Ki-kareye dayanan önemlilik testleri. Kümeler, Örnek noktalarını sayma kuralı, permütasyonlar ve kombinasyonlar, binom teoremi, bir olayın olasılığı, bazı olasılık kuralları, geometrik olasılık, koşullu olasılık, toplam olasılık, bağımsız olaylar, Bayes teoremi, rasgele değişken kavramı, bir rasgele değişkenin beklenen değeri ve varyansı, Chebyshew eşitsizliği,  bazı kesikli olasılık dağılımları: Bernoulli, binom, çok terimli, geometrik, negatif binom, hipergeometrik, Poisson ve düzgün dağılım, bazı sürekli olasılık dağılımları:  normal, standart normal, düzgün dağılım.

Matematiksel İstatistik Nedir?

Matematiksel İstatistik Konuları şu şekildedir:
Sigma-Cebir, Borel cebiri, rasgele değişken ve rasgele vektör, dağılım fonksiyonu, çok değişkenli dağılımlar, marjinal ve koşullu dağılımlar, rasgele değişkenlerin bağımsızlığı, beklenen değer, karakteristik fonksiyon, kovaryans, korelasyon  katsayısı, regresyon eğrisi, rasgele değişkenlerin dönüşümleri, bazı önemli olasılık dağılımlar: negatif binom, Poisson, çok terimli dağılım, üstel, gamma, Ki-kare, beta, Weibull, Pareto, Normal, lognormal, ve iki değişkenli normal dağılım, Bu dağılımların model olarak kullanıldığı yerler. Örneklem ve İstatistik kavramları, bazı istatistiklerin dağılımları, t ve F dağılımları, Chebyshev eşitsizliği, rasgele değişkenlerin dizileri ve yakınsama, olasılıkda  yakınsama ve büyük sayılar yasası, dağılımda yakınsama ve merkezi limit teoremi, uygun olasılık modelinin tespiti problemi, parametre kestirimi, parametre kestiricilerinde aranan özellikle, kestiricileri bulma yöntemleri, hipotez testlerine giriş.