İstanbul Merkez (Avrupa Yakası) Mehmet Çalçı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mehmet  Çalçı

merkez (avrupa yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Kimya Özel Ders , Lise Biyoloji Özel Ders , Lise Fizik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , İngilizce Kursu , Biyoloji Kursu , Üniversite Dersleri , Fizik Kursu , Kimya Kursu , Matematik Kursu , AÖF İngilizce Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mehmet Çalçı, İSTANBUL MERKEZ (AVRUPA YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 26.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6427 kurs/özel ders verenden 37 . sıradadır. Başta Üniversite Dersleri olmak üzere 14 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mehmet Çalçı, 315 gelen talepten 17 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Moleküler biyoloji ve genetik bölümü yüzde yüz ingilizce programını yüksek bir not ortalaması ile bitirdim. Lisans eğitimim sonunda pedagojik formasyon (öğretmenlik yapabilme) belgesi de aldım. Sayısal derslere oldukça hakim olmakla birlikte İngilizce ve Türkçe konusunda da çok sayıda ders verdim. İstanbul Teknik Üniversitesinde yüksek lisansa başladım, bu süreçte uygun fiyata özel ders vermek istiyorum. Matematik , biyoloji ,kimya ve ingilizce öncelikli alanımdır. İlkokul, lise sınavlara hazırlık ve ales, yds dersleri vermekteyim.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Lise Kimya Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik kimya özel dersi verilir.