Eskişehir Merkez Uğur Özkan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Uğur Özkan

merkez, ESKİŞEHİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Tarih Özel Ders , Tarih Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Uğur Özkan, ESKİŞEHİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 16.02.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ESKİŞEHİR ilinde hizmet veren 370 kurs/özel ders verenden 108 . sıradadır. Başta Lise Tarih Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Uğur Özkan, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Uğur Özkan(1992) Eskişehir doğumluyum. İlk ve ortaöğretimimi Eskişehir'de tamamladım. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. 9. 10. 11. 12. Sınıflara özel ders verdim ve hala veriyorum. Bunun dışında özel kurumlarda çalıştım ve çalışmaya da devam ediyorum. YGS ve LYS'ye birçok öğrenci hazırladım ve yeni sisteme(TYS ve YKS) uygun öğrenci hazırlamaya devam ediyorum. İster sınav odaklı, ister lise takviyeli dersler sizlerle...


Lise Tarih Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik tarih özel dersi verilir.

Tarih Nedir?

Tarih, geçmişteki insanın yaptıklarını, neden ve sonuç ilişkisi dahilinde, yer ve zaman göstererek, belgeler ışığında objektif olarak incelediği için bir bilim kabul edilir.
Tarihe detaylı olarak baktığımızda;
Tarih geçmişteki olaylara ait bilgilerin keşfi, toplanması, bir araya getirilmesi ve sunulması bilimidir. Tarihi bilgi, geçmişteki olaylara ilişkin tüm bilgilerin, olayların vuku bulduğu dönemin şartları göz önüne alınarak, mümkün olduğunca nesnel bir şekilde sunulması ile oluşur. Tarih, yaşanan olayların bir daha yaşanabilmesi gibi bir olasılık olmadığından diğer bilimler gibi deney ve gözleme dayanamaz.
Tarih kelimesinin Batı dillerindeki tüm karşılıkları Grekçe istoria, istorien sözcüğünden gelmektedir. (Latince: Historia, İtalyanca: Storia, Fransızca: Histoire, İngilizce: History, Almanca: Historie). İyonya lehçesinde bildirme, haber alma yoluyla bilgi edinmeanlamlarında kullanılan kelime, Attika lehçesinde görerek, tanık olarak bilme anlamlarının yanı sıra çok daha geniş bir anlam içeriğiyle fizik, coğrafya, astronomi, bitki ve hayvan bilgisi ve hatta giderek doğa bilgisini kapsayacak şekilde kullanılmıştır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
YGS, LYS, YKS, TYS, Lise Takviye
YGS, LYS, YKS, TYS, Lise Takviye