Gaziantep Merkez Adnan Bozkaya

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Adnan Bozkaya

merkez, GAZİANTEP
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Fizik Özel Ders , Öğrenci Koçluğu Kursu , Eğitim Danışmanlığı Kursu , Fizik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Adnan Bozkaya, GAZİANTEP MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 25.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. GAZİANTEP ilinde hizmet veren 305 kurs/özel ders verenden 81 . sıradadır. Başta Fizik olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Adnan Bozkaya, 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
KILIÇASLAN ETÜT VE EGİTİM DANIŞMANLIĞI (KONYA) 1YIL

ÖZEL SİSTEM TEMEL LİSESİNDE (KONYA) 1YIL

ARNAVUTKÖY ANADOLU LİSESİNDE  (İSTANBUL) 2 YIL

ŞUAN ÖZEL DERS VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI İLE ÇALIŞMAMIZA DEVAM EDİYORUM.


Lise Fizik Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik fizik özel dersi verilir.

Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci koçluğu, derslerden yüksek not alma veya sınav kazanma odaklı değil, öğrenciyi kazanma odaklı yapılan bir koçluk çalışmasıdır.  Ancak hem öğrenci koçluğu kavramı hem de öğrenci koçu olduğunu iddia eden kişilerle ilgili açıklanması gereken bazı doğrular ve giderilmesi gereken bazı yanlış anlaşılmalar vardır. Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan hizmettir.

Çocuklarının öğrenci koçlarıyla çalışmasını isteyen anne babaların dikkatli olmasında fayda var. Her alanda olduğu gibi koçlukta da profesyonelleri “okullu” ve “alaylı” diye ayırmak mümkün. Hem yurtdışında hem de ülkemizde koçlukla ilgili eğitimler veren pek çok kurum olduğu gibi herhangi bir eğitim almadan veya kaliteli ve yetkin bir eğitim almadan bu işe girişip tecrübe eden koçlar da var. Koçluk eğitimi alan koçlarla çalışmak isteyen anne-babalara önerim, koçun sertifikasını görmek istemeleri olacak. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) gibi yüksek geçerliliğiyle bilinen akredite kurumlardan eğitim alan bir koç, çocuğunu emanet edecek anne babaların daha rahat etmesini sağlar.
Verilen Kursların Ayrıntıları
fizik diğer derslere  göre zor olduğunu söylemelim. Nitekim yeni sınav sisteminde  sözel, eşit ağırlık veya sayısal bölümde olmanın çokta önemi yok diyebiliriz. Sayısal öğrencilerin çoğunun çözmediği veya  çözmekte zorlandığını düşünürsek aslında üniversite sınavında  puan hesaplamada ne kadar  önemli bir konumda olduğunu gösterir. şimdi asıl konu öğrencinin hazırbulunuşluğuna göre fizik dersine çalışmalıdır.
1- Eğer öğrencinin durumu zayıf veya yok ise; basitten karmaşığa, kolaydan zora giderek öğrencinin fiziğe karşı ön yargılarını çürütürken hemde fizik sorularını çözerek öğrenciye güven duygusu kazandırılarak öğrencinin derse ilgisini çekmeliyiz.
2- Eğer öğrenci orta veya iyi ise; yapmaları gereken en önemli iş çözümlü soru bankası ve deneme alarak periyodik olarak tekrar  yapmalıdır.

“Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak.” Mustafa Kemal Atatürk
UNUTMAYIN  NE KADAR FEDAKAR OLURSANIZ (her ders veya iş için) İLERİDE O KADAR FAYDASINI GÖRÜRSÜNÜZ.