Sakarya Adapazarı Adem Temir

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Adem Temir

adapazari, SAKARYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , LGS TEOG Matematik Kursu , AYT Kursu , TYT Kursu , YKS Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Adem Temir, SAKARYA ADAPAZARI ve civarında hizmet vermekte olup 02.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. SAKARYA ilinde hizmet veren 240 kurs/özel ders verenden 120 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Adem Temir, 63 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Gaziantep üniversitesi mezunuyum .Tecrübe eksikliğim var ancak mesleğime olan heyecanım ile bu dezaavantajı avantaja çevirebileceğime güvenim tam.Tek arzum bana bu fırsatı verebilecek cesaretli insanlarla tanışmak🙏🏻


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Ortaokul Matematik Özel Ders Nedir?

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Matematik Özel Dersi Süresi Ve Sıklığı Ne Olmalıdır?

Özel matematik dersi sıklığı, öğrencinin eksik olduğu konular ve ihtiyaç hissettiği konular dikkate öğretmen ve öğrenci tarafından birlikte planlanmalıdır. Bu aşamada öğrencinin, dinlenmiş, zinde ve algısının açık olacağı zamanlar göz önünde tutulmalıdır. Bir ders için özel ders saatleri öğrencinin algısına göre planlanmalıdır.(Bu da genel olarak günlük üç saat olarak düşünülebilir.) Daha fazla özel dersin öğrencide zihin yorgunluğu oluşturacağı dikkate alınmalıdır.

Matematik Özel Dersinin  Öğrenciye Sağladığı Faydalar

• Matematik özel dersi sayesinde her öğrenciye özel çalışma metodu belirlenebilir.
• Matematik özel dersinin bire bir olması sayesinde öğrencinin anlama hızı artacaktır.
• Matematik özel dersi ile hem öğretmen hem öğrenci için verimli ders saati geçirme imkanı yakalayabilir.
• Matematik özel dersi ile kuvvetli bir öğretmen-öğrenci  ilişkisi yakalanabilir.
• Matematik özel dersi ile öğretmenin öğrenciye karşı empati kurabilmesi sağlanmış olur.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin matematik dersine karşı daha fazla ilgi göstermesi ve konsantrasyonunun artması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrencide dikkat eksikliğinin daha az olması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi ile eksiklerin hızlı tespiti  sağlanır ve o yönde yoğun çalışma sayesinde eksiklikler hızlıca giderilebilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrenci rahatlıkla soru sorabilme imkani yakalar.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin kendine güveni artar.
• Matematik özel dersi ile derse olan ilginin artması sağlanır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Diğer yazımdadır dediğim gibi ilkokul da olduğu kadar ortaokul da öğrencilerin matematik hakkındaki kafalarındaki görüşü şekillendirmeye yetiyor.Aslına bakarsanız matematiği bu seviyedeyken sevdirip, zor bir ders olmadığını öğretmek ilerisi için çok önemli.Öğrencilerimizin kariyer tercihlerini çok ama çok etkiliyor.Ben burada kendime güveniyorum ve ders alacak öğrencilerime matematiğin güzelliklerini anlatıp nasıl zevkli bir ders olduğunu göstermiş olucam.
Bir öğrencinin matematiğe bakış açısını belirleyen en önemli dönem ilk okul.Ben böle düşünüyorum ve matematiği bu dönem de sevdiremenin yollarını çok iyi biliyorum.Gelecekte matematik alanı hakkındaki görüşlerini değiştirebileceğime inanıyorum.Çünkü matematik okadarda sevilmeyecek bir ders ve hatta okadar da zor bir ders değil.
İlköğretim matematik öğretmenliği 3. Sınıf öğrencisiyim zaman hiç farketmez ücrette de bir limitim yok ders almak isteyen arkadaşlara katkımın olacağına güvenim tam
Ders verirken amacım öğrencimizin bizzat konuların içinde olup gereken bilgiyi farketmesini sağlamak.kalıplaşmış bilgileri ezberletmek yerine bunu öğrencinin sorgulamasını sağlamak .