Gaziantep Şehitkamil Muhammet Anlağan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Muhammet Anlağan

şehİtkamİl, GAZİANTEP
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ortaokul Matematik Özel Ders , Direksiyon Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Muhammet Anlağan, GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL ve civarında hizmet vermekte olup 05.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. GAZİANTEP ilinde hizmet veren 300 kurs/özel ders verenden 107 . sıradadır. Başta Ortaokul Matematik Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Muhammet Anlağan, 1 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
mebe bağlı bir ortaokulda matematik öğretmeniyim ve boş zamanlarımı gerçekten zevkle ve hevesle ders çalışacak arkadaşlarla beraber hedefe kitlenmekten gurur ve zevk duyarım


Ortaokul Matematik Özel Ders Nedir?

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Matematik Özel Dersi Süresi Ve Sıklığı Ne Olmalıdır?

Özel matematik dersi sıklığı, öğrencinin eksik olduğu konular ve ihtiyaç hissettiği konular dikkate öğretmen ve öğrenci tarafından birlikte planlanmalıdır. Bu aşamada öğrencinin, dinlenmiş, zinde ve algısının açık olacağı zamanlar göz önünde tutulmalıdır. Bir ders için özel ders saatleri öğrencinin algısına göre planlanmalıdır.(Bu da genel olarak günlük üç saat olarak düşünülebilir.) Daha fazla özel dersin öğrencide zihin yorgunluğu oluşturacağı dikkate alınmalıdır.

Matematik Özel Dersinin  Öğrenciye Sağladığı Faydalar

• Matematik özel dersi sayesinde her öğrenciye özel çalışma metodu belirlenebilir.
• Matematik özel dersinin bire bir olması sayesinde öğrencinin anlama hızı artacaktır.
• Matematik özel dersi ile hem öğretmen hem öğrenci için verimli ders saati geçirme imkanı yakalayabilir.
• Matematik özel dersi ile kuvvetli bir öğretmen-öğrenci  ilişkisi yakalanabilir.
• Matematik özel dersi ile öğretmenin öğrenciye karşı empati kurabilmesi sağlanmış olur.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin matematik dersine karşı daha fazla ilgi göstermesi ve konsantrasyonunun artması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrencide dikkat eksikliğinin daha az olması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi ile eksiklerin hızlı tespiti  sağlanır ve o yönde yoğun çalışma sayesinde eksiklikler hızlıca giderilebilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrenci rahatlıkla soru sorabilme imkani yakalar.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin kendine güveni artar.
• Matematik özel dersi ile derse olan ilginin artması sağlanır.

Direksiyon Özel Ders Nedir?

Birebir direksiyon eğitimi verilir. Özel direksiyon dersi çok önemli olmasının tek ve çok geçerli bir nedeni vardır, o da insan hayatının değerli olmasıdır. Teorik bilgiler okunur, öğrenilir, ancak hangi konu olursa olsun zaman içinde hafıza, edinilen bu bilgileri yavaş yavaş silmeye başlar. Oysa tatbik ederek yani uygulamalı olarak yapılan çalışmalar asla unutulmamaktadır.

Direksiyon eğitimi de böyledir. Direksiyon dersi sırasında sürücü adayı öğretmen nezaretinde, belli kurallara uyarak, aracı kullanmayı öğrenir ve sık sık farklı pozisyonlarla tekrarlar yaparsa unutması asla mümkün değildir. Direksiyondaki sürücü adayının yanına oturan eğitmen önceleri sakin trafikte ders verirken aday öz güven kazansın diye daha sonra yoğun trafiğe de girmesine izin vermektedir
Verilen Kursların Ayrıntıları
mebe bağlı bir ortaokulda matematik öğretmeniyim ve boş zamanlarımı gerçekten zevkle ve hevesle ders çalışacak arkadaşlarla beraber hedefe kitlenmekten gurur ve zevk duyarım
kendi aracımla özel ders veriyorum toyota corolla farkıyla araba sürmeyi öğrenmeyi istiyorsanız doğru adrestesiniz aslında mebte öğretmenim boş zamanlarımda özel direksiyon dersi veriyorum