Hatay Merkez Kadir Öztekin

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Kadir Öztekin

merkez, HATAY
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Fizik Özel Ders , Fizik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Kadir Öztekin, HATAY MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 29.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. HATAY ilinde hizmet veren 154 kurs/özel ders verenden 10 . sıradadır. Başta Fizik olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Kadir Öztekin, 4 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Mustafa Kemal Üniversitesi Fizik Bölümünden 3.lükle mezun oldum. Aynı Üniversitede Tezli Yüksek Lisans eğitimime başladım. 2016 yılında Yüksek Lisansımı bitirdim. Yüksek Lisans eğitimim boyunca 15 ay Tübitak Projesinde Araştırma Asistanı olarak görev aldım. Derslere girdim. Özel Ders verdim. Uluslararası Bilimsel bir dergide 1 adet akademik çalışmam var.  


Lise Fizik Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik fizik özel dersi verilir.

Fizik Nedir?

Maddenin kimyasal yapısındaki değişiklikler dışında kalan genel özelliklerini, genel ya da geçici yasalara bağlı, deney yoluyla incelenebilen, matematiksel olarak tanımlanabilen durum ve devinimlerini konu alan bilim dalıdır.

Fizik bilimi insanların doğada gerçekleşen  olayları açıklama isteğinden doğdu. Bu duruma uygun bir başka tanımla; Fizik; doğayı anlama, doğal olayların neden ve sonuçlarının öğrenme ve bunları matematiksel metotlarla ifade etme işidir.

Fizik bilimiyle uğraşan bilim insanlarına fizikçi denir. Fizikçi bilimsel metotlar kullanarak maddenin temel özeliklerini inceler. Bu incelemelerini yaparken fizik biliminin sorgulanabilir, denenebilir, yanlışlanabilir ve elde edilen verilere dayandırılabilir olduğunu bilir.

Fizikçilerin amacı, doğaya insanlığın yararına olacak şekilde yön verebilmektir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Yks özel hazırlık programı. Hali hazırda okuyan ve okumayan öğrenciler için farklı bir format uygulanacaktır. Sadece sınav odaklı veya okunulan döneme ait bir çalışma için haftalık 2 saat yeterlidir. Hem dönem dersi hem de sınav çalışması isteniyorsa temeli sağlam öğrenci için haftalık 2 saat temeli iyi olmayanlar için haftalık 4 saatlik bir çalışma yeterlidir.
9-10-11-12. Sınıf Lise ve Ygs-Lys  Müfredatına uygun konu anlatımı, soru çözümü. Ders anlatımı öğrencinin evinde, kendi evimde veya talep edilen uygun herhangi bir ortamda (kütüphane vb.) olabilir.