İçel Yenişehir Mesut Altınok

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mesut Altınok

yenİşehİr, İÇEL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , TYT Matematik Kursu , KPSS Matematik Kursu , AYT Matematik Kursu , Üniversite Dersleri , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mesut Altınok, İÇEL YENİŞEHİR ve civarında hizmet vermekte olup 18.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İÇEL ilinde hizmet veren 351 kurs/özel ders verenden 125 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mesut Altınok, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
merhaba matemematik geometri anabilimdalında doktora yaptım. Daha önce ilköğretim ve lise öğrencilerine özel ders verdim. Ayrıca Çağ üniversitesinde 1 sene öğretim görevlisi olarak çalıştım.
Üniversite öğrencilerine matematik, üniversite hazırlık ve lise anasınıf öğrencilerine özel ders verilir.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

TYT Matematik Nedir?

Temel Matematik kavramlarını kullanma ve bu kavramları kullanarak işlem yapma, temel matematiksel ilişkilerden yararlanarak soyut işlemler yapma, temel matematik prensiplerini ve işlemlerini gündelik hayatta uygulama becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır. TYT Matematik Konularından YKS sınavınnın ilk oturumunda toplam 29 soru ile 33 soru arasında soru sorulmaktadır. Şu hususu da belirtmeden geçmeyelim. Temel Matematik bölümüne geometri bölümü de dahil edildiğinden toplam olarak 40 soru sorulmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Doktor olmamdan kaynaklı Iyi derecede ayt bilgisine sahibim
Üniversite metematik dersleri