İstanbul Ataşehir Berkay Ulaş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Berkay Ulaş

ataşehİr, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Lise Matematik Özel Ders , Lise Fizik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , Fizik Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Berkay Ulaş, İSTANBUL ATAŞEHİR ve civarında hizmet vermekte olup 21.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6425 kurs/özel ders verenden 293 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Berkay Ulaş, 29 gelen talepten 10 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Makine mühendisliği öğrencisiyim. Üniversite sınavında matematik alanında 40 soruda 37 net yaptım. Fizikde tüm soruları doğru cevapladım. Satrançta türkiye 3.lüğüm var. Çok uygun fiyatlara ders veririm. Öncelikli amacım benim gibi bu yolda yolculuk Sınav odaklı kişiye özel ders ödev takip yapılır her seviyeye ders verilir çalıştırılır.

Fotoğraflar

Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Kişiye özel antrönörlükle turnuva takibi açılış hazırlıkları kariyer planlama bireysel veya grup dersler verilir. Bu alandaki başarılarım 2017 liselerarası Türkiye 3. 20 den fazla kupa ve madalya 1750 ukd 11 yıllık satranç kariyerim. Sayısız türkiye şampiyonları ve uluslararası turnuva deneyimi
kaynak önerileri 7/24 whatsapptan ulaşım soru çözümü yapılır günlük ödev ödev takibi üniversite sınavında fule giden yolda deneyimlerimi aktarablirim
Liseye özel fizik dersi verilir sınava uygun kısa özet taktiklerle uygun fiyata fizik anlatılır. Not: üniversite sınavında fiziği fulledim.
ortaokul liseye geçiş sınavı için çok uyguna makine mühendisi öğrencisinden ders verilir günlük ödev soru çözümü 7/24 whatsapptan ulaşım
Liseye özel fizik dersi verilir sınava uygun kısa özet taktiklerle uygun fiyata fizik anlatılır. Not: üniversite sınavında fiziği fulledim.
Bir çok kitabın çözümleri öğrencinin yapamadığı konularda ödevler. Soru çözümleri haftanın 7/24 iletişim sınav için özel taktikler