İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Esra Selvi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Esra Selvi

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Piyano Kursu , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Yabancı Dil Kursu , İngilizce Kursu , YDS Kursu , LGS (TEOG) İngilizce Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Esra Selvi , İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 27.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6427 kurs/özel ders verenden 159 . sıradadır. Başta İngilizce olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. Esra Selvi , 164 gelen talepten 15 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhaba, eğitim alanım piyano ve çello. Öğrencinin yaş ve algı durumuna göre eğitim sistemi belirledikten sonra geleneksel eğitim sistemindense  eğlenceli ve keyifli öğrenmeye ve yoruma dayalı bir eğitim sistemi tercih ediyorum. Enstruman dısında ezbere dayalı olmaması için müzik teori ve nota okuma eğitimi de veriyorum.

Kişinin günlük yaşamındaki stressinden hobisine yönlenmesi ve keyifli vakit geçirirken öğrenmesi temel amacımdır. Psikomotor, bilişsel ve kişisel olgunluk yaratma enstruman birliğiyle temel amacımdır. Sevgiler.

Fotoğraflar

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Piyano Nedir?

Piyano (veya nadir olarak kullanılan İtalyanca ismiyle Pianoforte), tuşlu bir çalgıdır. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekiç tellere vurarak sesi oluşturur. Tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano vurmalı müzik aleti sanılır. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Solo performanslar, ansambl, oda müziği, eşlik, bestecilik ve prova için oldukça uygun bir enstrümandır. Piyano taşınabilir bir enstrüman olmamasına ve genelde pahalı olmasına rağmen çok yönlülüğü ve aynı anda birçok yerde bulunma özelliği ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan enstrümanlarından biridir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Piyano özel ders
Piyano özel ders