İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Esra Selvi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Esra Selvi

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Direksiyon Özel Ders , Piyano Özel Ders , Piyano Kursu , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Yabancı Dil Kursu , İngilizce Kursu , B Ehliyet Kursu , YDS Kursu , Güvenli Sürüş Kursu , LGS (TEOG) İngilizce Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Esra Selvi , İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 27.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5254 kurs/özel ders verenden 159 . sıradadır. Başta YDS olmak üzere 10 farklı kurs/özel ders vermektedir. Esra Selvi , 24 gelen talepten 11 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhaba, eğitim alanım piyano ve çello. Öğrencinin yaş ve algı durumuna göre eğitim sistemi belirledikten sonra geleneksel eğitim sistemindense  eğlenceli ve keyifli öğrenmeye ve yoruma dayalı bir eğitim sistemi tercih ediyorum. Enstruman dısında ezbere dayalı olmaması için müzik teori ve nota okuma eğitimi de veriyorum.

Kişinin günlük yaşamındaki stressinden hobisine yönlenmesi ve keyifli vakit geçirirken öğrenmesi temel amacımdır. Psikomotor, bilişsel ve kişisel olgunluk yaratma enstruman birliğiyle temel amacımdır. Sevgiler.

Fotoğraflar

Direksiyon Özel Ders Nedir?

Birebir direksiyon eğitimi verilir. Özel direksiyon dersi çok önemli olmasının tek ve çok geçerli bir nedeni vardır, o da insan hayatının değerli olmasıdır. Teorik bilgiler okunur, öğrenilir, ancak hangi konu olursa olsun zaman içinde hafıza, edinilen bu bilgileri yavaş yavaş silmeye başlar. Oysa tatbik ederek yani uygulamalı olarak yapılan çalışmalar asla unutulmamaktadır.

Direksiyon eğitimi de böyledir. Direksiyon dersi sırasında sürücü adayı öğretmen nezaretinde, belli kurallara uyarak, aracı kullanmayı öğrenir ve sık sık farklı pozisyonlarla tekrarlar yaparsa unutması asla mümkün değildir. Direksiyondaki sürücü adayının yanına oturan eğitmen önceleri sakin trafikte ders verirken aday öz güven kazansın diye daha sonra yoğun trafiğe de girmesine izin vermektedir

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Özellikle hanımlara stresten uzak sevecenlikle ve araçları yoksa kendi aracımla kurs hizmeti vermekteyim.
Piyano özel ders
Piyano özel ders
Özellikle hanımlara stresten uzak sevecenlikle ve araçları yoksa kendi aracımla kurs hizmeti vermekteyim.
Özellikle hanımlara stresten uzak sevecenlikle ve araçları yoksa kendi aracımla kurs hizmeti vermekteyim.