İstanbul Ataşehir Nimatullah Moradi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Nimatullah Moradi

ataşehİr, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Antigravity Yoga Kursu , Hamile Pilatesi Kursu , Hamile Yogası Kursu , Kinesiyoloji Kursu , Reformer Pilates Kursu , Pilates Kursu , Tai Chi Kursu , Pilates Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Nimatullah Moradi, İSTANBUL ATAŞEHİR ve civarında hizmet vermekte olup 25.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6425 kurs/özel ders verenden 2133 . sıradadır. Başta Hamile Pilatesi olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Nimatullah Moradi, 31 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
I offer private yoga classes including Asana, Pranayama, and Meditation techniques in English and Turkish. You can come and practice at my home, and in your place is not that far, I can come and teach you.
During my childhood I had a deep fascination for yoga and started my self-practice right from then. I was looking forward to go to India and get authentic training. In 2005 thanks to my PhD program in English in Mysore, India. The yoga training has had great impact on my worldview and opened up new horizons in attaining mental and physical enlightenment. Hence, it is of utmost pleasure to share and cherish my yoga knowledge with my students.

Asana, Pranayama ve meditasyon tekniklerini İngilizce ve Türkçe de içeren özel yoga dersleri veriyorum. Evimde gelip pratik yapabilirsin, ve senin yerinde o kadar uzak değil, gelip sana öğretebilirim.
Çocukluğum boyunca yoga için derin bir hayranlığım vardı ve o zamandan itibaren kendi kendime pratiğime başladım. Hindistan'a gitmek ve otantik eğitim almak için sabırsızlıkla bekliyordum. 2005 yılında Mysore, Hindistan'daki doktora programım sayesinde. Yoga eğitimi, dünya görüşümü üzerinde büyük etkiye sahipti ve zihinsel ve fiziki aydınlanmaya yeni ufuklar açtı. Bu nedenle, yoga bilgilerimi öğrencilerimle paylaşmak ve beslemek benim için büyük bir mutluluktur.

Mobile No: 05394826330

Fotoğraflar

Antigravity Yoga Nedir?

Christopher Harrison: AGF, yoga, jimnastik, akrobasi, kiresis, dans, pilates gibi disiplinlerinden alınan hareketlerle yarattığım oldukça özel ve bir o kadar da eğlenceli bir spor. Süspansiyon fitness ve hava yoga tekniği ile olarak da tanımlanabilir.

Hamile Pilatesi Nedir?

Gebelik, kadının fiziksel, hormonal ve psikolojik açıdan birçok değişiklik yaşadığı uzun bir süreçtir. Gebelikte salgılanan bazı hormonlar ve büyüyen bebeğin ağırlığı, annenin kas ve iskelet sisteminde birtakım değişiklikler yaratır. Annede bel ve sırt ağrıları görülebilir, bağ dokusu gevşer, eklemler kolay yaralanabilir, özellikle el ve ayak bileklerinde oluşan ödem, karpal tünel ve tarsal tünel sendromuna neden olabilir. Hamilelik boyunca bebeğin ağırlığının rahime yaptığı bası ve yerçekiminin etkisiyle pelvis tabanı yaklaşık 2.5 cm aşağıya çöker.Pelvik taban kaslarındaki bu sarkma anne adayına idrar kaçırma gibi yaşam kalitesini düşüren daha birçok sıkıntı yaşatabilir.Kısacası güçlü pelvik taban kasları, doğum sırasında ve sonrasında anne adayları için büyük önem taşır. Pilateste bu kasları kuvvetlendirmek için yapılacak en doğru ve güvenli egzersizleri içerir. Hamile pilatesi bu problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.