İstanbul Ataşehir Serhat Yılmaz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Serhat Yılmaz

ataşehİr, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Serhat Yılmaz, İSTANBUL ATAŞEHİR ve civarında hizmet vermekte olup 16.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6425 kurs/özel ders verenden 296 . sıradadır. Başta İlkokul Matematik Özel Ders olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Serhat Yılmaz, 32 gelen talepten 10 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
18 yıllık mesleki tecrübesi olan matematik öğretmeniyim.Halen MEB. de çalışmaktayım.Bu süre boyunca dersane,etüt merkezi,okul yetiştirme kurslarında görev aldım.Bir çok öğrenciyi birebir derslerle OKS,SBS,TEOG,LGS gibi sınavlara hazırladım.Okul başarılarını artırmalarında katkı sundum.Anadolu Liselerine yerleşmelerine yardımcı oldum.
NOT:Okulların uzaktan eğitime geçtiği bu süreçte zoom üzerinden,grafik tablet ve pc yardımıyla online ders yapmaktayım.

Fotoğraflar

Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Ortaokul Matematik Özel Ders Nedir?

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Matematik Özel Dersi Süresi Ve Sıklığı Ne Olmalıdır?

Özel matematik dersi sıklığı, öğrencinin eksik olduğu konular ve ihtiyaç hissettiği konular dikkate öğretmen ve öğrenci tarafından birlikte planlanmalıdır. Bu aşamada öğrencinin, dinlenmiş, zinde ve algısının açık olacağı zamanlar göz önünde tutulmalıdır. Bir ders için özel ders saatleri öğrencinin algısına göre planlanmalıdır.(Bu da genel olarak günlük üç saat olarak düşünülebilir.) Daha fazla özel dersin öğrencide zihin yorgunluğu oluşturacağı dikkate alınmalıdır.

Matematik Özel Dersinin  Öğrenciye Sağladığı Faydalar

• Matematik özel dersi sayesinde her öğrenciye özel çalışma metodu belirlenebilir.
• Matematik özel dersinin bire bir olması sayesinde öğrencinin anlama hızı artacaktır.
• Matematik özel dersi ile hem öğretmen hem öğrenci için verimli ders saati geçirme imkanı yakalayabilir.
• Matematik özel dersi ile kuvvetli bir öğretmen-öğrenci  ilişkisi yakalanabilir.
• Matematik özel dersi ile öğretmenin öğrenciye karşı empati kurabilmesi sağlanmış olur.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin matematik dersine karşı daha fazla ilgi göstermesi ve konsantrasyonunun artması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrencide dikkat eksikliğinin daha az olması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi ile eksiklerin hızlı tespiti  sağlanır ve o yönde yoğun çalışma sayesinde eksiklikler hızlıca giderilebilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrenci rahatlıkla soru sorabilme imkani yakalar.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin kendine güveni artar.
• Matematik özel dersi ile derse olan ilginin artması sağlanır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
İstanbul satranç federasyonuna bağlı antrenörüm,birebir ve grup dersleri vermekteyim
15 yıllık mesleki tecrübesi olan matematik öğretmeniyim.Halen MEB de görev yapıyorum.Bu süre boyunca   dersane,etüt merkezi ve okul yetiştirme kurslarında görev aldım.Öğrencilerimin okul başarılarını artırmaların da ,TEOG a hazırlanmaları da yardımcı oldum.Bir çok öğrencinin farklı Anadolu lisesine yerleşmelerine katkı sundum.
15 yıllık mesleki tecrübesi olan matematik öğretmeniyim.Halen MEB. de çalışmaktayım.Bu süre boyunca dersane,etüt merkezi,okul yetiştirme kurslarında görev aldım.Bir çok öğrenciyi birebir derslerle OKS,SBS,TEOG gibi sınavlara hazırladım.Okul başarılarını artırmaları da katkı sundum.Anadolu Liselerine yerleşmelerine yardımcı oldum.