İstanbul Merkez (Avrupa Yakası) Elif Tuğçe Duruel

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Elif Tuğçe Duruel

merkez (avrupa yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Solfej Kursu , Şan Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Elif Tuğçe Duruel, İSTANBUL MERKEZ (AVRUPA YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 04.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5875 kurs/özel ders verenden 1206 . sıradadır. Başta Piyano Özel Ders olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Elif Tuğçe Duruel, 27 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Konservatuvara ve Güzel Sanatlar Liselerine hazırlık, kulak ve solfej eğitimi,piyano eğitimi,Şan bölümüne girecek öğrencilere,hobi olarak ilgilenenlere şan eğitimi vermekteyim.18 yaşında Müzik öğretmenliği sınavları için gittiğim bir müzik eğitim merkezinde tesadüfen tanıştığım ve bugünkü mesleğimi seçmemde en büyük şansım olan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera bölümü öğretim görevlisi değerli hocam Ferzan Demircioğlu'nun çalışmalarımız sonucunda Opera eğitimi almam ve yeteneğim konusundaki fikri sayesinde bu bölüme girmeye karar verdim,akabinde tekrar İ.Ü.D.K 'dan mezun değerli hocam Ceylan Bozoğlu ile çalışmalarımı devam ettirdim. Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Şan bölümünden derece ile mezun oldum.Amacım aşık olduğum sanatımızı en güzel şekilde icra edebilmek,geniş kitlelere dağıtıp,sürdürebilmektir...

Fotoğraflar

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Solfej Nedir?

Solfej, bir müzik parçasının notalarını, do, re, mi gibi tek sesli adlarla okuyarak seslendirmeye denir. Bu anlamıyla solfej, bir müzik parçasının notalarını okumak ya da çalmak ile özdeştir.
Verilen Kursların Ayrıntıları