İstanbul Bakırköy Mert Meydancı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mert Meydancı

bakirköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Piyano Kursu , Bateri Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mert Meydancı, İSTANBUL BAKIRKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 20.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5868 kurs/özel ders verenden 1386 . sıradadır. Başta Piyano olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mert Meydancı, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İstanbul bahçelievlerde oturuyorum. Çeşitli orkestlarda sayısız konserlere çıkmamdan sonra bilgi aktarımının kutsallığına olan inancımın giderek güçlenmesi sebebiyle öğretmen pozisyonunda rol almaya karar kıldım. Anlaşmalı olduğum kurslar mevcuttur. İstenildiği takdirde öğrencinin kendi evinde de ders yapılması mümkündür. Piyano ve bateri özel dersleri, temel müzik eğitimi.

Fotoğraflar

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Piyano Nedir?

Piyano (veya nadir olarak kullanılan İtalyanca ismiyle Pianoforte), tuşlu bir çalgıdır. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekiç tellere vurarak sesi oluşturur. Tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano vurmalı müzik aleti sanılır. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Solo performanslar, ansambl, oda müziği, eşlik, bestecilik ve prova için oldukça uygun bir enstrümandır. Piyano taşınabilir bir enstrüman olmamasına ve genelde pahalı olmasına rağmen çok yönlülüğü ve aynı anda birçok yerde bulunma özelliği ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan enstrümanlarından biridir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Piyanoyu diğer enstrümanlardan ayıran en önemli faktör; müziğe yeni başlayan birisi için hem müziğe giriş hem de enstrümanların annesini tanımak demektir. Piyano tüm enstrümanların annesidir. Bu enstrümanı öğrenen biri başka bir enstrüman öğrenmek istediğinde daha rahat adaptasyon sağlayabilir temelini çok doğru attığı için. Bu bağlamda benimle çalışan öğrencilerim çok sağlam temel attı siz de atmalısınız:)
Bire bir dersim temel nota eğitiminden başlamaktadır ve  az zamanda çok mesafeyi hedeflemektedir. Ayda 4 ders yapılacak olup sizin müsait zamanınızda anlaşmalı olduğum kurslarda çalışmak için bateri başında mesai yapma imkanı da sağlamaktayım. Öğrencilerimin çeşitli videolarını WhatsApp üzerinden mesaj attığınız takdirde görebilirsiniz. 05468005584