İstanbul Bakırköy Mustafa Yıldırım

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mustafa YILDIRIM

bakirköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Edebiyat Özel Ders , Türkçe Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mustafa YILDIRIM, İSTANBUL BAKIRKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 01.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6425 kurs/özel ders verenden 1333 . sıradadır. Başta Türkçe Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mustafa YILDIRIM, 1 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
22 Yıllık özel okul ve dershane geçmişi olan Hocalara Geldik Youtube kanalı gibi platformlarda edebiyat dersi anlatan şu anda Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı yapan bir eğitimciyim. Edebiyatta hikayeleme ve şifreleme teknikleri  kullanarak mini sinevizyondan yansıtarak ders işlemekteyim.

Fotoğraflar

Edebiyat Özel Ders Nedir?

Edebiyat duygu, düşünce, olay ve hayallerin, insanlarda estetik duygular uyandıracak bir şekilde, dil kullanılarak, söz ve yazıyla anlatımını amaçlayan sanat dalıdır. Bu sanatın kurallarıyla ve ürünleriyle uğraşan bilim koluna da aynı zamanda Edebiyat diyebiliriz. Farklı bir tabirle edebiyat yani yazın; sanat yapma amacı ile oluşturulan yazıların bütünü olarak da düşünülmektedir. Yazılı olmayan ve halk arasında ağızdan ağıza dolaşan ve bu sayede yaşayan edebiyata sözlü edebiyat denilmektedir. Edebi eserler, uzunluk kısalık formlarına göre hikâye, roman, kısa öykü veya drama gibi farklı türlere ayrılır.

Türkçe Özel Ders Nedir?

Türkçe dersi aynı zamanda anadilimiz olan Türkçemizin inceliklerini, dil bilgisini, şairlerini, yazarlarını, önemli edebi parçalarını konu alan çok önemli bir derstir. Türkçe milli kültürümüzün en önemli ögelerinden birisi, yani Türkçemizdir. Türkçeyi bilmediğimiz ya da ana dilimizi öğrenmediğimiz takdirde çevremizdeki insanlarla iletişim kuramayız ve en önemlisi de kültürel miraslarımızı gelecek kuşaklara yeteri kadar ve anlaşılır bir şekilde bırakamayız. Bu da milli kültürümüzün gün geçtikçe tükenip yok olmasına neden olur, bu da başta kültürümüzün sonra ülkemizin yok olması demektir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
22 yıllık özel okul ve dershane tecrübemle hikayelendirme ve şifreleme gibi kalıcı öğrenmeyi destekleyen eğitimciyim. Hocalara Geldik You tube kanalında edebiyat derslerini de anlatan kitabı yayınlanan güleç yüzlü moral veren bir öğrenci koçluğu da yapana bir eğitimciyim.
Türkçe ve edebiyat derslerini mini sinevizyondan yaparak test ve soru bankası destekleri veriyorum.Ayrıca her konuyu pekiştirici ücretsiz video anlatımı da vermekteyim.