İstanbul Beylikdüzü Fatma Baş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

FATMA BAŞ

beylİkdüzü, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Edebiyat Özel Ders , Edebiyat Özel Ders , Türkçe Özel Ders , Edebiyat Kursu , TYT Türkçe Kursu , KPSS Türkçe Kursu , AYT Türk Dili ve Edebiyatı Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
FATMA BAŞ, İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ ve civarında hizmet vermekte olup 11.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5591 kurs/özel ders verenden 1744 . sıradadır. Başta Lise Edebiyat Özel Ders olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. FATMA BAŞ, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhabalar,
Türk Dili ve Edebiyatı alanında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım, alanla ilgili akademik ve güncel çalışmaları yakından takip etmeyi seviyorum. Türk Dili ve Edebiyatı' nın ders olarak ezbere dayalı olduğu düşünülse de güncel yaşamla bir bütün olarak algılandığında keyifli hale getirilebileceğini yaşayarak deneyimledim. Özel ders olarak almak isteyenlerin benimle iletişime geçmesini rica ederim.


Lise Edebiyat Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik edebiyat özel dersi verilir.

Edebiyat Özel Ders Nedir?

Edebiyat duygu, düşünce, olay ve hayallerin, insanlarda estetik duygular uyandıracak bir şekilde, dil kullanılarak, söz ve yazıyla anlatımını amaçlayan sanat dalıdır. Bu sanatın kurallarıyla ve ürünleriyle uğraşan bilim koluna da aynı zamanda Edebiyat diyebiliriz. Farklı bir tabirle edebiyat yani yazın; sanat yapma amacı ile oluşturulan yazıların bütünü olarak da düşünülmektedir. Yazılı olmayan ve halk arasında ağızdan ağıza dolaşan ve bu sayede yaşayan edebiyata sözlü edebiyat denilmektedir. Edebi eserler, uzunluk kısalık formlarına göre hikâye, roman, kısa öykü veya drama gibi farklı türlere ayrılır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
9. sınıftan 12. sınıfa kadar Türk Dili ve Edebiyatı dersinde zorlanan ve bir türlü başarı sağlayamayan öğrenciler için özel ders.
AYT Kursu için konu içeriği aşağıda ki şekildedir;
Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, Paragraf, Karma Dil Bilgisi, Anlatım Bozuklukları
Yazım Kuralları, Noktalama İşaretleri, Metinlerin Sınıflandırılması
Şiir Bilgisi, Söz Sanatları, İslamiyet Öncesi ve Dönemi Türk Edebiyatı
Halk Edebiyatı, Divan Edebiyatı, Edebiyat Akımları,Tanzimat Edebiyatı, Serveti-i Fünun ve Fecr-i Ati Edebiyatı, Milli Edebiyat, Cumhuriyet Edebiyatı