İstanbul Beylikdüzü Onur Usta

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Onur Usta

beylİkdüzü, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Geometri Özel Ders , Lise Fizik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , Ortaokul Fen Bilimleri Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , İlkokul Fen Bilimleri Özel Ders , LGS (TEOG) Kursu , Geometri Kursu , Fizik Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Onur Usta, İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ ve civarında hizmet vermekte olup 11.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5369 kurs/özel ders verenden 586 . sıradadır. Başta Lise Matematik Özel Ders olmak üzere 11 farklı kurs/özel ders vermektedir. Onur Usta, 79 gelen talepten 7 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2011 yılından beri İstanbul Teknik Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışıyorum ve doktora yapıyorum. Asıl mesleğim gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliğidir. Yaklaşık 5 yıldır hafta içi iş çıkışı ve hafta sonları lise ve orta okul öğrencilerine matematik, geometri ve fizik dersleri anlatıyorum. Bazı durumlarda diğer okul ders ve ödevlerine de yardımcı oluyorum. Her yıl 2-3 tane öğrencim oluyor. Hem okul derslerinde hemde lise ve üniversiteye giriş sınavlarına hazırlık konusunda yardımcı olabilirim. Temel amacım önce öğrencinin kapasıtesini belirleyip, sonra da o kapasiteyi en faydalı şekilde geliştirmektir. Bu zamana kadar özellikle matematik dersinde başarısız olan ve bu durumda benden yardım isteyen öğrencilerim oldu. Ailenin de desteği ve yardımı ile, tabi ki çocuğa önce dersi sevdirerek, hepsini de belli bir başarıya taşıdık.Verilen Kursların Ayrıntıları
Hem okul derslerine yardımcı olmak hemde üniversite giriş sınavlarına hazırlık aşamasında özel ders vermekteyim.
Geometri dersi öğrencinin geometrik şekilleri kafasında canlandırması ve bol bol farklı tarzlarda soru çözmesi ile gelişir.  Bu ders kapsamındaki amacım, hem okul dersleri ve ödevlerde yardımcı olmak, hem de liselere giriş sınavları için bütün lise geometri konularına beraber hazırlanmaktır.  Matematik ve geometri dersinde anlaşılmayan tüm konuları tekrar tekrar birlikte çalışma, ödev yapma, birlikte benim oluşturduğum özel problemleri çözme, kaynak kitaplardan testler çözme... Matematik ve geometri derslerindeki tüm konuları öğrencinin seviyesine inerek ve öğrenciye dersi sevdirerek çok iyi bir şekilde anlatabilmek dersin en önemli kriteridir.
Lise Fizik dersi hem sayısal hem de eşit ağırlık öğrencilerinin belki de en çok zorlandığı derstir. Hem okul dersleri ve ödevlerde yardımcı olmak, hem de liselere giriş sınavları için bütün lise fizik konularında yardımcı olabilirim.  Fizik dersinde anlaşılmayan tüm konuları tekrar tekrar birlikte çalışma, ödev yapma, birlikte benim oluşturduğum özel problemleri çözme, kaynak kitaplardan testler çözme... Fizik dersindeki tüm konuları öğrencinin seviyesine inerek ve öğrenciye dersi sevdirerek çok iyi bir şekilde anlatabilirim.
Hem okul dersleri ve ödevlerde yardımcı olmak, hem de liselere giriş sınavları için bütün ortaokul matematik konularında yardımcı olabilirim.  Matematik dersinde anlaşılmayan tüm konuları tekrar tekrar birlikte çalışma, ödev yapma, birlikte benim oluşturduğum özel problemleri çözme, kaynak kitaplardan testler çözme... Matematik dersindeki tüm konuları öğrencinin seviyesine inerek ve öğrenciye dersi sevdirerek çok iyi bir şekilde anlatabilirim.
Ders kapsamındaki amacım hem okul dersleri ve ödevlerde yardımcı olmak, hem de liselere giriş sınavları için bütün ortaokul fen bilimleri konularında öğrencinin seviyesine inerek ve öğrenciye dersi sevdirerek başarılı olmasını sağlamaktır.
İlkokul öğrencileri için matematik dersi en eğlenceli ders de olabilir, en nefret edilen ders de olabilir. Bu fark tamamen öğrencinin dersi anlaması ve derste başarılı olması ile ilgilidir. Okulda işlenen herşeyi tekrar tekrar öğrencinin anlayacağı bir dille anlatarak matematik dersinde anlaşılmayan tüm konuları tekrar tekrar birlikte çalışma, ödev yapma, birlikte benim oluşturduğum özel problemleri çözme, kaynak kitaplardan testler çözme... Matematik dersindeki tüm konuları öğrencinin seviyesine inerek ve öğrenciye dersi sevdirerek çok iyi bir şekilde anlatabilirim.
İlkokulda Fen Bilimleri dersi fizik, kimya ve biyoloji derslerinin konularından oluşmaktadır. Bu derslerde anlaşılmayan tüm konuları tekrar tekrar birlikte çalışma, ödev yapma, birlikte benim oluşturduğum özel problemleri çözme, kaynak kitaplardan testler çözme... Fen Bilimleri dersindeki tüm konuları öğrencinin seviyesine inerek ve öğrenciye dersi sevdirerek çok iyi bir şekilde anlatabilirim.
TEOG sınavlarında çıkan derslere yönelik detaylı konu anlatımları ve soru çözümleri yapılır.
Geometri dersi kapsamında okul derslerine ve sınavlara yönelik bütün konular detaylı bir şekilde anlatılarak öğrencinin soyut düşünebilme ve soru çözebilme kabiliyetinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılır.
Fizik dersi her öğrencinin zorlandığı bir derstir. Ancak öğrenci fizik dersinde anlatılan konuların mantığını kavradığında bu dersi çok kolay bir şekilde başarabilir. Bu ders kapsamında hem okul dersleri ve ödevleri birlikte yürütebiliriz, hem de üniversite giriş sınavları konularına birlikte çalışabiliriz.  Fizik dersinde soyut kavramların kafada şekillendirilmesi için bol bol soru çözümü gereklidir. Bende elimden geldiğince kendi oluşturduğum soruları ve başka kaynaklardan, değişik yayyınevlerinin kitaplarından farklı farklı sorular çözerek dersin anlaşılmasını sağlamaktayım.
Matematik hemen her öğrencinin zorlandığı bir derstir. Ancak öğreten kişi dersi öğrencinin seviyesine inerek anlatabilirse, çok kolay hale gelebilen bir derstir. Matematik dersi kapsamında öğrencinin bulunduğu sınıftaki bütün konular detaylı bir şekilde, bol bol örnek problemler çözülerek anlatılır.