İstanbul Beylikdüzü Tuncay Aras

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Tuncay Aras

beylİkdüzü, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Öğrenme Güçlüğü Kursu , Okuma Güçlüğü Kursu , Otizm Eğitimi Kursu Kursu , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , Disleksi Kursu , Özel Eğitim Kursu Kursu , Okuma Yazma Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Tuncay Aras, İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ ve civarında hizmet vermekte olup 16.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6415 kurs/özel ders verenden 96 . sıradadır. Başta Disleksi olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Tuncay Aras, 77 gelen talepten 37 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ozel egitim gerektiren,zihin eng.ozel ogrenme guclugu,dil kon.guclugu,otizmli veya farkli gelisen tum cocuklara egitim veriyorum. Meslekte 16. yilim bitti.
Ozel egitim alan ogretmeniyim. Derslerimi ogrencinin evinde veriyorum. Oncelikli olarak tanisma ve degerlendirme yapiyorum. Eger ogrenci de yol alabilecegimi dusunuyorsam detaylari en sona birakiyorum. Karsilikli memnuniyet oldugu surece uzun soluklu calismayi tercih ediyorum.

Fotoğraflar

Öğrenme Güçlüğü Nedir?

Öğrenme güçlüğü, konuşma, dinleme, okuma, yazma, akıl yürütme ve matematik yeteneklerinin kazanılmasıyla birlikte ortaya çıkan bir gelişim bozukluğudur. Günümüzde ilerleyen tıp ve teknoloji doğrultusunda %100 iyileşme sağlanabilen öğrenme güçlüğü, ilk kez 1962 yılında tanımlanmıştır. Öğrenme güçlüğü, merkezi sinir sistemi işleyişindeki bir bozukluk neticesinde oluşabileceği gibi doğuştan gelen bir sorunda olabilir. İlk öğretim ile başlayan öğrenme süreci çocukta varolan öğrenme bozukluğunun gün yüzüne çıkmasına neden olmaktadır. Öğrenme sürecinde bireyin bilgi ediniminde görülen güçleşme ve öğrenme alanlarındaki işlev bozuklukları; bireyde öğrenme güçlüğünün varlığını işaret etmektedir.

Öğrenme güçlüğü olan çocuğun zeka seviyesinin yaşıtlarından daha geride olduğu söylenemez. Öğrenme bozukluğu olan çocukların zeka seviyelerinin genellikle normal veya normalin üzerinde olduğu görülmektedir. Öğrenme bozukluğu; zeka seviyesinden bağımsız olarak konuşma, dinleme, okuma, okuduğunu anlama, heceleme, yazma, matematiksel hesaplamalar yapma ve kendini ifade etme gibi durumlarda kendini gösteren gelişimsel bir bozukluktur. Okul öncesinde oyun ağırlıklı aktivitelerde bulunan çocuklar, ilk öğretimin başlamasıyla birlikte okuma, yazma, okunulanı anlatma ve dinleme gibi becerileri edinirler. Bu dönemde çocukta var olan ancak daha önce farkedilmemiş öğrenme bozuklukları gözlemlenir. Çocukta öğrenme güçlüğünün fark edilmesi durumunda bir an önce uzmana başvurulmalı ve gereken yardımı almalısınız.

Okuma Güçlüğü Nedir?

Verilen Kursların Ayrıntıları
Öğrenme güçlüğü (disleksi) problemi olan öğrenciler ile kendine özgü eğitim modeli geliştirerek çalışmalar yapıyorum.
Okuma yazmayı öğrenmede yada hızlı okumada sorun yaşayan öğrencilerle ev çalışmaları yapıyorum.
16 yıllık ozel egitimciyim bu alanda çok çalışmalarım var, ayrıca pera özel eğitim kurumlarından biri olan pera yaşam merkezinin eğitim Koordinatörüyüm.
Özel eğitim uzmanıyım, tüm derslerde destekleyici eğitim veriyorum
Özel eğitim uzmanıyım, tüm derslerde destekleyici eğitim veriyorum
16 yillik ozel egitimciyim.Tum farkli gelisen cocuklara ozel egitim veriyorum. Eğitimlerimi öğrencinin evinde veriyorum.
ABA,FLOORTİME,ETEÇOM yöntemlerine hakimim.
Özel eğitim uzmanıyım, tüm özel eğitime ihtiyaç duyulan alanlarda bire bir çalışmalar yapıyorum.
16 yillik ozel egitimciyim.Tum farkli gelisen cocuklara ozel egitim veriyorum. Eğitimlerimi öğrencinin evinde veriyorum.
ABA,FLOORTİME,ETEÇOM yöntemlerine hakimim.