İstanbul Küçükçekmece Halil Kaya

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Halil  Kaya

küçükçekmece, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Lise Tarih Özel Ders , Lise Coğrafya Özel Ders , Ortaokul Sosyal Bilgiler Özel Ders , İlkokul Hayat Bilgisi Özel Ders , Coğrafya Kursu , Tarih Kursu , Sosyal Bilgiler Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Halil Kaya, İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE ve civarında hizmet vermekte olup 14.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6416 kurs/özel ders verenden 1545 . sıradadır. Başta Sosyal Bilgiler olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Halil Kaya, 25 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2013 Adnan Menderes Üni. Eğitim Fakültesi  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunuyum. Yapılandırmacı anlayış ile hafıza tekniklerini kullanmak kendime benimsediğim yöntemdir. Sosyal Bilgiler dersi dışında Santranç dersi de verebilirim.

Fotoğraflar

Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Lise Tarih Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik tarih özel dersi verilir.