İstanbul Maltepe Öznur Karayel

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Öznur Karayel

maltepe, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Fizik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , Ortaokul Fen Bilimleri Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , İlkokul Fen Bilimleri Özel Ders , Fen Kursu , Fizik Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Öznur Karayel, İSTANBUL MALTEPE ve civarında hizmet vermekte olup 09.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6415 kurs/özel ders verenden 248 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 9 farklı kurs/özel ders vermektedir. Öznur Karayel, 40 gelen talepten 19 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhabalar,
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Müh. bölümü mezunuyum. 5 yıldır Yapısal Tasarım Mühendisi olarak bir proje ofisinde çalışıyorum.
Yapıların deprem hesaplarını yapıp projelerinin hazırlıyorum. İstanbul Teknik Üniversitesi Deprem Afet Enstitüsü Deprem mühendisliği master öğrencisiyim. Öncelik Matematik olmak üzere Fizik, Kimya ve Biyoloji dersleri veriyorum. Hem ÖSS hazırlık hem lise1-2-3 derslere takviye amaçlı ders veriyorum. Üniversite 2. sınıftan bu yana özel ders veriyorum. Sadece lise değil ortaokul öğrencilerim de oldu. Öğrencilerimden biri bizzat kardeşim olup şu an Boğaziçi Üni'de Endüstri Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi.  
Ders anlatımım şöyle iyi böyle iyi demek gerçekçilikten uzak bir yorum olur sadece. Fen bilimleri, hayatın her alanında günlük yaşama eşlik eden ve doğanın mükemmel işleyişinin yasaları. Örneğin 1. derece deprem bölgesi olan İstanbul'da Matematik ve Fizik demek deprem kuvvetlerine karşı depremin dilinden anlayıp ona karşı koyacak bina tasarlamaktır. Ders vermekte iki yegane amacım var:
İlki fen bilimlerini ezberleyen değil, öğrenmiş ve üniversiteye gittiğinde mühendis, mimar, doktor veya bir hukukçu olarak doğal işleyişi aslında kullanan kullanabilen bilinçli bireyler yetiştirmesine katkı sağlamaktır.
İkincisi ise  akademik eğitim hayatımı yurt dışına taşıyabilecek mali kaynak sağlamaktır. Verdiğim özel dersler sayesinde Londra'da 6 haftalık bir dil eğitimi aldım 2015 yılında. Bu seferki hedefim Londra'da master yapmak.
Matematikte herhangi bir işlemi yapabilmeniz için bir tanım kümesine ihtiyacınız vardır, çözüm kümenizin anlamlı olabilmesi için. . Ben kendimi ana hatları ile tanımladım, tercih sizin.