İstanbul Tuzla Seda Duru

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Seda Duru

tuzla, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Gitar Özel Ders , Piyano Özel Ders , Keman Kursu , Gitar Kursu , Piyano Kursu , Klarnet Kursu , Akustik Gitar Kursu , Yan Flüt Kursu , Elektro Gitar Kursu , Bas Gitar Kursu , Flamenko Gitar Kursu , Kemençe Kursu , Bağlama Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Seda Duru, İSTANBUL TUZLA ve civarında hizmet vermekte olup 28.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5855 kurs/özel ders verenden 1260 . sıradadır. Başta Gitar olmak üzere 13 farklı kurs/özel ders vermektedir. Seda Duru, 91 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Uzman kadromuz eşliğinde Piyano, Gitar, flüt, elektro gitar, bağlama, davul, ud, ney, keman, kemençe, klarnet, çello, şan, saksafon, dersleri verilecektir. Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği korosu kurulacaktır. Yıl sonunda konserler düzenleyip öğrendiklerimizi sunacağız. Siz sevgili müzikseverleri bekliyoruz.

Çalıştığı Kurumlar:
Tuzla Belediyesi Tuzla Bilgi Evleri 2018- Halen
Eğitmen Koleji 2018
Müzik Kabuğu 2017-2018
K.çekmece Belediyesi CKSM 2011-2014
Beyoğlu Özel Tarhan Eğitim Kurumları 2010-2011
İSMEK 2008-2010
Pendik Kültür Sanat Derneği 2002-2008

Belgeler:
Özel Tarhan Eğitim Okulları Adaylığının Kaldırılması
Okan Üniversitesi Liseler Arası Müzik Yarışması Orkestra Yöneticiliği
Enka Okulları İlkbahar Öğretmenler Konferansı
Mersin Üniversitesi 3.Türkiye Gitar Buluşması Ustalık Dersleri

Sertifikalar:
Okan Üniversitesi “Eğitimde Değerler ve Liderlik” Prof.Dr.Doğan Cüceloğlu
Okul Öncesi Forum “Müzik, Ritim, Dans Eşliğinde Orff Yaklaşımları”
“Okul Öncesi Eğitimde Aile ve Çocuk İletişimi”
“Hikaye Anlatım Teknikleri”
“Neden Okul Öncesi Eğitim”


Gitar Özel Ders Nedir?

Birebir gitar eğitimi verilir.

Gitar Enstrümanı Hakkında:
Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür.
Gitar kursu almak isteyenler, müzik ile bugüne kadar ilgisi olsun olmasın başarı sağlayabilirler. Gitar çalmanın herhangi bir yaşı yoktur. Kimisi çocukken gitar kursu alabilirken, kimisi ise emeklilikten sonra bile gitar kursu alabilir. Bu konuda kurslarda yaş sınırı yoktur. Gitar kursları kişiye özel verilmelidir. Toplu halde alınan kurslar da vardır. Daha iyi verim alınabilmesi için bire bir ders alınması önemlidir. Gitar dersi almak isteyen kişiler ister toplu derslere girebilir ister bire bir olan derslere girebilir.

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.