İstanbul Merkez (Avrupa Yakası) Bekir Daniş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Bekir Daniş

merkez (avrupa yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Geometri Özel Ders , Lise Kimya Özel Ders , Lise Biyoloji Özel Ders , Lise Fizik Özel Ders , Biyoloji Kursu , Geometri Kursu , Fizik Kursu , Kimya Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Bekir Daniş, İSTANBUL MERKEZ (AVRUPA YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 14.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6458 kurs/özel ders verenden 319 . sıradadır. Başta Lise Matematik Özel Ders olmak üzere 10 farklı kurs/özel ders vermektedir. Bekir Daniş, 79 gelen talepten 14 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İstanbul Teknik Üniversitesi 3. sınıf uçak mühendisliği öğrencisiyim.
üniversite sıralamam 4400
matematik geometri fizik kimya biyoloji derslerinde özel ders veriyorum
derslerimi oldukça pratik anlatıyorum ayrıntılı bilgi için arayınız
0531 358 34 02
ders saati 40 tl


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Bir mühendis olarak matematikte yüksek netlerle üniversiteme girdim. Oldukça sevdiğim ve birikimlerimi kolayca aktarabileceğim bir derstir. Size de bu dersi öğretmekten memnuniyet duyarım.
Derse hakim bir biçimde, öğrencim için en rahat yollarla dersi işliyorum.
En sevdiğim iki dersten biri fiziktir. Anlatmaktan da yeterince zevk duyarım. Dersleri anlatırken günlük hayattan da örneklerle dersi daha iyi kavramanızı sağlıyorum.
Unutmayın fizik basittir, zor olan bu basitliği kavrayabilmektir.
Bu dersi olabildiğince kolaylaştırarak size aktarmaktan memnuniyet duyarım.
Derste oldukça hakimim ve dersleri öğrencimin rahatça anlayabileceği şekilde işliyorum.
Fizik basittir zor olan şey bunu basit yollarla kavrayabilmektir.
Bir mühendis olarak matematikte yüksek netlerle üniversiteme girdim. Oldukça sevdiğim ve birikimlerimi kolayca aktarabileceğim bir derstir. Size de bu dersi öğretmekten memnuniyet duyarım.