İstanbul Merkez (Avrupa Yakası) Berat Akova

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Berat Akova

merkez (avrupa yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Edebiyat Özel Ders , Diksiyon Kursu , Türkçe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Berat Akova, İSTANBUL MERKEZ (AVRUPA YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 19.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5855 kurs/özel ders verenden 554 . sıradadır. Başta Diksiyon olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Berat Akova, 42 gelen talepten 6 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Asıl mesleği Sosyal Hizmet Uzmanlığı olan Berat AKOVA'nın ikinci üniversite bölümü Türk Dili ve Edebiyatıdır. Çeşitli kurumlardan ve değerli üstatlardan Diksiyon dersleri alan AKOVA, uzun süredir Doğru ve Etkili Konuşma dersleri vermekte, sahne sunuculuğu ve seslendirme yapmaktadır. Türkçe, Dil ve Anlatım, Türk Edebiyatı dersleri vermektedir. Aynı zamanda Türk Kızılayı Genel Eğiticisi olan AKOVA, derslerinde %100 öğrenme garantisi vermektedir.


Lise Edebiyat Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik edebiyat özel dersi verilir.

Diksiyon Nedir?

Diksiyon kelimesi Latince’den gelmektedir. Kelimeleri, duyguları ve düşünceleri en iyi şekilde anlatma olarak tanımlayabiliriz. Başka bir deyişle sözü söyleme sanatıdır diksiyon. Duygu ve düşüncelerimizi en iyi, en anlaşılır biçimde ortaya koyabilmek için sözcüklerin seçiminden, sesimizi ayarlamaktan, vurguları doğru yerlere koymaktan, heceleri ayırmadan konuşmaktan vücut dilini katmaya kadar bir bütün oluşturabiliriz. Ortaya çıkan diksiyonumuzdur. Diksiyon bütün bu parçalardan oluşan bir bütündür.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Lise dersleri ve imtihanlara hazırlık için; Dil ve Anlatım ve Türk Dili Edebiyatı dersleri verilir. %100 öğrenme garantilidir.
Türkçeyi doğru ve etkili konuşma eğitiminde önce nasıl nefes almamız gerektiğini öğrenip, vücudumuzun soluk ve ses ile ilgili kısımlarını inceleyeceğiz. Akabinde harflerden nasıl söylenmesi gerektiğinden kelimelere, cümlelerden metinlere çalışmalar yürüteceğiz. Doğru konuşma kısmından sonra etkili konuşma yöntemlerine geçeceğiz, ses tonumuzu, vurguyu, tonlamayı, beden dilimizi etkili kullanmanın kurallarını irdeleyeceğiz.
½100 öğrenme garantili.