İstanbul Merkez (Avrupa Yakası) Leyla Yıldız

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Leyla Yıldız

merkez (avrupa yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tiyatro Kursu , Drama Kursu , Yaratıcı Drama Kursu , Lise İngilizce Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , Ortaokul Türkçe Özel Ders , Ortaokul İngilizce Özel Ders , İlkokul Türkçe Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , İlkokul İngilizce Özel Ders , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Kursu , Yabancı Dil Kursu , İngilizce Kursu , Sahne Sanatları Kursu , Matematik Kursu , Türkçe Kursu , Proficiency (Hazırlık Atlama) Kursu , LGS (TEOG) İngilizce Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Leyla Yıldız, İSTANBUL MERKEZ (AVRUPA YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 04.12.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5714 kurs/özel ders verenden 1562 . sıradadır. Başta İngilizce olmak üzere 19 farklı kurs/özel ders vermektedir. Leyla Yıldız, 127 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Başlangıç ve 2. kur seviyesinde ingilizce, (okul seviyesi farketmeksizin)
İlköğretim takviye seviyesinde; türkçe, matematik, sosyal bilgiler, ingilizce, fen bilgisi, iletişim ve sunum
Lise takviye seviyesinde; dil ve anlatım, türkçe, anatomi
Sınava hazırlık kapsamında; Dgs ve Kpss  için türkçe ve matematik,
Sanat bilgileri kapsamında; Tiyatro metni üretim ve kurgu, senaryo yazım tekniği
Sağlık bilgileri kapsamında; temel anatomi


Tiyatro Nedir?

Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla hazırlanmış gösterilerdir. Farklı bir şekilde duyguların ve olayların hareket (jest)ve konuşmalarla anlatılmasıdır. Genel olarak temsil edilen eser anlamında da kullanılır. Tiyatro, bir sahne sanatıdır. Tiyatro eseri, olayları oluş yoluyla gösterir. Bu yönüyle konuşma ve eyleme dayanan bir gösteri sanatı olarak da tanımlanabilir.

Tiyatro dersleri kurstan kursa küçük farklılıklar gösterse de genellikle aynı program üzerine şekillendirilir. Çoğu sahne tutkunu için tutkuya dönüşen bu sanat kişilere kendilerini keşfetmelerini sağlayacak unutulmaz deneyimler kazandıracaktır.

Sahne tozunu bir kez yuttuğunuzda, bir kez dahi alkışlandıktan sonra bu heyecandan vaz geçmek istemeyeceksiniz. Eğitimlerin ders programını ve içeriğini merak ediyorsanız eğer;

Program İçeriği

Ses
Beden Dili
Şan
Doğaçlama
Nefes
Diksiyon
Tiyatro Dili
Oyunculuk Teknikleri
Toplu Oyunculuk
Tiyatro Tarihi ve Kuramları
Dans
Yaratıcı Drama
Fonetik
Artikülasyon
Sahne Arkası

Kurslara Kimler Katılabilir?

Sanata saygısı ve tiyatroya merakı olan herkes katılabilir. Perde bir kez de sizin için açılsın istiyorsanız, sahne sizi bekliyor.

7-13 yaş arası Çocuk Grubu
14-18 yaş arası Genç Grubu
18 ve üstü için Yetişkin Gruplarına katılabilirsiniz

Drama Nedir?

Drama; genellikle kurgusal bir esere dayalı, oyuncular tarafından canlandırılan bir anlatı türü. Bir sözcüğü, bir kavramı, bir davranışı, bir tümceyi, bir fikri ya da yaşantıyı veya bir olayı, tiyatro tekniklerinden yararlanarak oyun ya da oyunlar geliştirerek öyküleştirmektir. Yunancada hareket anlamına gelen “dran” eyleminden çekimlenmiştir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Metin ve kurgu üretimi, senaryo destekleyici üreticilik
Metin ve kurgu üretimi, senaryo destekleyici üreticilik
Metin ve kurgu üretimi, senaryo destekleyici üreticilik
Metin ve kurgu üretimi, senaryo destekleyici üreticilik
İlköğretim takviye