İstanbul Tuzla Nida Melek Hira

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Nida Melek Hira

tuzla, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Özel Anaokulu Kursu , Özel ilkokul Kursu , Özel Ortaokul Kursu , Özel Lise Kursu , Lise Matematik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , Ortaokul Türkçe Özel Ders , İlkokul Türkçe Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , Disleksi Kursu , Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Kursu , Çocuk Gelişimi Kursu , Türkçe Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Nida Melek Hira, İSTANBUL TUZLA ve civarında hizmet vermekte olup 13.01.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5875 kurs/özel ders verenden 3465 . sıradadır. Başta Özel Anaokulu olmak üzere 14 farklı kurs/özel ders vermektedir. Nida Melek Hira, 44 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Marmara üniversitesi okul öncesi eğitimi ve öğretmenliği mezunuyum.2 sene özel eğitim ve rehabilitasyonda eğitim verdim.çocuk gelişimi çocuk psikolojisi dil ve konuşma eğitimi ve özel eğitim alanlarında kendime güveniyorum.


Özel Anaokulu Nedir?

İlk öğretim çağına gelmemiş 0-6 yaş grubundaki çocukların bir arada olabildikleri bakım, oyun ve eğitim yeri. Anaokulları, çocukları okul düzenine hazırlayan, okul öncesi bilgi ve görgülerin öğretildiği yerdir.

Bu okulların denetimleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olanlara ana okulu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Müdürlüklerine bağlı olanlara ise çocuk evi ismi verilmektedir. Bu okulların her ikisi ilkokul öncesi eğitim vermektedir.

Kanunlara göre, ana okullarında çalışan yönetici ve öğretmenlerin yüksek öğrenim görme şartı vardır. Kurucular için ise, böyle bir şart yoktur.

Yapılan son 1989-90 istatistiklerine göre, ana okullarından 0-6 yaş grubundaki çocuklardan yüzde 1’i, 3-6 yaş grubundaki çocukların ise yüzde 2’si faydalanabilmektedir

Özel ilkokul Nedir?

Zorunlu öğrenim çağındaki kız ve erkek çocukların temel eğitim ve öğretimini sağlamak üzere devletçe açılan ya da açılmasına izin verilen dört yıllık okul.