İstanbul Tuzla Yakup Aras

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yakup Aras

tuzla, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bilgisayar Ağları Kursu , Veritabanı Sistemleri Kursu , Yazılım Mühendisliği Kursu , Bilgi Teknolojileri (IT) Kursu , Word Kursu , Excel Kursu , Bootstrap Kursu , Kodlama Kursu , Objective C Kursu , SQL Kursu , Yazılım Kursu , Java Kursu , PHP Kursu , ASP Kursu , Delphi Kursu , Bil. Programcılığı Kursu , Xamarin Ile Mobile Uygulama Geliştirme Kursu , HTML5 Kursu , CSS3 Kursu , JQuery Kursu , C# Kursu , MVC Kursu , C Kursu , C++ Kursu , Javascript Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yakup Aras, İSTANBUL TUZLA ve civarında hizmet vermekte olup 06.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6427 kurs/özel ders verenden 235 . sıradadır. Başta ASP olmak üzere 25 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yakup Aras, 146 gelen talepten 33 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
10 Yıldır Bilişim Teknolojileri Alanında eğitimler vermekteyim
Asp.net EntityFramework  Sql  php,WebForm,Office Eğitimleri


Bilgisayar Ağları Nedir?

Bilgisayar Ağları ve Veri İletişimi dersi genellikle beraber işlenmektedir. Bu dersin kapsadığı konular şu şekildedir:
Çok katlı mimari ve OSI (Open System Interconnection) modeli. Fiziksel katman protokolleri. Sinyaller, kodlama ve ayarlanma düzeni. Hata yakalama ve düzeltme. Veri bağı denetimi. Veri bağı protokolleri. LAN, ağ oluşturma ve ağ oluşturma araçları. Yönelticiler ve tıkanma. Üst OSI katmanları. TCP/IP protokolleri ve katmanları. Ipv6 protokol çifti. Bilgisayar ağı (network); iki veya daha fazla bilgisayarın kablolu ya da kablosuz iletişim araçları üzerinden yazılım ve donanım bileşenleri ile birlikte bağlanması ile meydana getirilen sistem bütünüdür. Kaynakların etkin paylaşımını sağlayıp bilgi akışını hızlandırarak verimli bir iletişim ortamı sunar. Sayısal iletişim ikili tabanda kodlanmış bilgi veya verinin sistemler arasında aktarılmasını kapsar. İletim paralel ve seri (senkron, asenkron) olarak iki şekilde yapılır. OSI modeline göre katmanlar şu şekilde sıralanalır. Fiziksel Katman, Data Katmanı, Ağ Katmanı, İletim Katmanı, Oturum Katmanı, Sunum Katmanı, Uygulama Katmanı.

Veritabanı Sistemleri Nedir?

Veritabanı ve ilişkisel veritabanı kavramı, tasarımı ve yönetimini anlatır. Veri tabanı sitemlerinin denetimi ve erişimi yöntemlerini ve araçlarını, SQL komutlarının kullanımı ile beraber öğrenmeyi, teorik bilgileri pratiğe dökerek, Microsoft Access ve SQL Server programları gibi VTYS uygulamaları ile yapmaktır. Veri olguların, kavramların veya talimatların, insan tarafından veya otomatik yolla iletişim, yorumlama ve işleme amacına uygun bir biçimde ifadesidir. Veri kaydedilebilir, bilinen gerçeklerdir. Örneğin bir şahsın ismi, adresi, telefon numarası gibi. Veri tabanı ise bilgisayar ortamında saklanan düzenli bilgiler topluluğudur. Bilgisayar terminolojisinde, sistematik erişim imkânı olan, yönetilebilir, güncellenebilir, taşınabilir, birbirleri arasında tanımlı ilişkiler bulunabilen bilgiler kümesidir. Veritabanı yönetim sistemi, veri tabanı tanımlamak, yaratmak, yaşatmak ve veri tabanına denetimli erişim sağlamak için kullanılan yazılım sistemidir. En çok kullanılan veritabanı sistemleri; PostgreSQL, MsSQL, MySQL, Oracle, BerkeleyDB, DB2, MS Access, SQLite ve NoSQL’dir.