İstanbul Ümraniye Halime Demiraslan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Halime Demiraslan

ümranİye, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ortaokul Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Özel Ders , Kuranı Kerim Öğretme Kursu , Çocuk Arapçası Kursu , Arapça Kursu , AÖF Arapça Kursu , AÖF İlahiyat Önlisans Arapça Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Halime Demiraslan, İSTANBUL ÜMRANİYE ve civarında hizmet vermekte olup 11.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5994 kurs/özel ders verenden 1813 . sıradadır. Başta Arapça olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Halime Demiraslan, 11 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Meraba ben halime demiraslan. Sakarya üniversitesi ilahiyat fakültesi mezunuyum. 3 yıllık öğretmenim. Din kültürü ve ahlak bilgisi, arapça, kuranı kerim ve diğer ihl meslek dersleri için ilkokul, ortaokul, lise seviyesinde ev ödevlerine yardımcı olabilirim.


Ortaokul Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Özel Ders Nedir?

ortaokul 5-6-7. sınıflar ders takviyesi, 8. sınıf teog sınavına yönelik din kültürü ve ahlak bilgisi özel dersi verilir.

Kuranı Kerim Öğretme Nedir?

İslam dininin temel kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’in dili Arapçadır. Kur’an-ı Kerim’i doğru okuyabilmek için ilk olarak bu dilin alfabesini öğrenmek gerekmektedir. Kur’an-ı Kerim’i indirildiği biçimde, harflerin telaffuz şekilleri ve tecvid kurallarına uygun öğrenmeye ve okumaya dikkat edilmelidir. İbadetlerin istenilen şekilde yerine getirilebilmesi için Kur’an-ı Kerim’in kurallara uygun olarak okunması önem arz etmektedir. Bu nedenle tüm bu gereklilikler ve bireylerin ilgi / ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak Kur’an-ı Kerim (Elifba) Okuma kurs programı hazırlanmıştır. Program ile Kur’an-ı Kerim’i okuma bilgi ve becerilerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Kur’an-ı Kerim (Elifba) Okuma kursunda;
1. Kur’an-ı Kerim Harflerini ve kelime içindeki yazılış biçimlerini tanıması,
2. Kur’an-ı Kerim Harflerini mahreçlerine uygun olarak telaffuz etmesi,
3. Kur’an-ı Kerim Harflerini harekelerine ve med durumlarına göre seslendirmesi,
4. Okunuşla ilgili bazı harf ve işaretlere dikkat ederek Kur’an’ı okuması,
5. Namaz duaları, namazdan sonra okunan tesbihatları usulüne uygun olarak
yüzünden okuması,
6. Fatiha suresi, Bakara suresinin ilk beş ayeti, Ayet’el-Kürsî ve kısa sureleri
usulüne uygun yüzünden okuması,
7. Okunan surelerin ve duaların anlamlarını ana hatları ile kavraması,
amaçlanmaktadır.