İstanbul Ümraniye Sema Özçelik

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Sema Özçelik

ümranİye, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , Almanca Özel Ders , Fen Bilimleri Özel Ders , Kimya Özel Ders , Almanca Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Sema Özçelik, İSTANBUL ÜMRANİYE ve civarında hizmet vermekte olup 05.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6455 kurs/özel ders verenden 1185 . sıradadır. Başta Kimya Özel Ders olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Sema Özçelik, 29 gelen talepten 13 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Üniversite Eğitimimi Almanya da (Regensburg üniversitesi) aldım.Biyokimya bölümünden mezun olup Türkiye ye döndükten sonra Bursa ve İstanbul da  Kimya öğretmenliği  yaptım.Almanca dersinden de özel ders verdim.Şuan küçük oğlum olduğu için çalışmıyorum ama çok rahat özel ders verebilirim.


Ortaokul Matematik Özel Ders Nedir?

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Matematik Özel Dersi Süresi Ve Sıklığı Ne Olmalıdır?

Özel matematik dersi sıklığı, öğrencinin eksik olduğu konular ve ihtiyaç hissettiği konular dikkate öğretmen ve öğrenci tarafından birlikte planlanmalıdır. Bu aşamada öğrencinin, dinlenmiş, zinde ve algısının açık olacağı zamanlar göz önünde tutulmalıdır. Bir ders için özel ders saatleri öğrencinin algısına göre planlanmalıdır.(Bu da genel olarak günlük üç saat olarak düşünülebilir.) Daha fazla özel dersin öğrencide zihin yorgunluğu oluşturacağı dikkate alınmalıdır.

Matematik Özel Dersinin  Öğrenciye Sağladığı Faydalar

• Matematik özel dersi sayesinde her öğrenciye özel çalışma metodu belirlenebilir.
• Matematik özel dersinin bire bir olması sayesinde öğrencinin anlama hızı artacaktır.
• Matematik özel dersi ile hem öğretmen hem öğrenci için verimli ders saati geçirme imkanı yakalayabilir.
• Matematik özel dersi ile kuvvetli bir öğretmen-öğrenci  ilişkisi yakalanabilir.
• Matematik özel dersi ile öğretmenin öğrenciye karşı empati kurabilmesi sağlanmış olur.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin matematik dersine karşı daha fazla ilgi göstermesi ve konsantrasyonunun artması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrencide dikkat eksikliğinin daha az olması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi ile eksiklerin hızlı tespiti  sağlanır ve o yönde yoğun çalışma sayesinde eksiklikler hızlıca giderilebilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrenci rahatlıkla soru sorabilme imkani yakalar.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin kendine güveni artar.
• Matematik özel dersi ile derse olan ilginin artması sağlanır.

İlkokul Matematik Özel Ders Nedir?

İlkokul 1-2-3-4. sınıflara yönelik matematik ders takviyesi verilir. Matematik yapısı itibariyle sadece dinleyerek öğrenilecek bir ders değildir. Matematikte herhangi bir konuyu öğrenmek için bol bol pratik yapmak gerekir. Dinleme, öğrenme, öğrendiklerini uygulama ve tekrar etme aşamaları tamamlanmadan Matematikte başarıya ulaşmak son derece zordur. Öğrenciler genelde sınıf ortamındaki derslerde yeterli pratik yapma imkanı bulamazlar ve konuyu öğrenemezler. Özel derste ise öğretmen konuyu anlattıktan sonra kalemi öğrenciye devreder ve soru çözümlerini öğrenci yapar. Kuşkusuz öğrendiklerini hemen uygulama fırsatı bulan öğrenci bu pekiştirmeyle daha iyi öğrenmiş olur. Verilen ödevlerle ise tekrar etme kısmı halledilerek öğrenilen bilgilerin kolay unutulmaması için en doğru öğrenme şekli yapılmış olur.
Verilen Kursların Ayrıntıları
ilkokul düzeyinde devamlı ortaokul lise düzeyinde ise aralıklarla özel ders verdim
ilkokul düzeyinde devamlı ortaokul lise düzeyinde ise aralıklarla özel ders verdim
üniversite eğitimimi Almanya da almış olduum için her düzeyde almanca kurs verebilirim.
Bursa da Özel kurumda uzun yıllar hem Kimya hem de Fen bilimleri branşında çalıştım
9 - 10-11 ve 12.sınıflara hem özel hem de devlet okullarında uzun yıllar Kimya dersi vermiş bulunmaktayım. Ek olarak YGS LYS  hazırlık kursların da da aktif olarak öğrencilerin sınava hazırlanmasında yardımcı oldum .
üniversite eğitimimi Almanya da almış olduum için her düzeyde almanca kurs verebilirim.