İstanbul Üsküdar Tulay Katı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Tulay Katı

üsküdar, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Hamile Pilatesi Kursu , Kinesiyoloji Kursu , Reformer Pilates Kursu , Pilates Kursu , Tai Chi Kursu , Meditasyon Kursu , Pilates Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Tulay Katı, İSTANBUL ÜSKÜDAR ve civarında hizmet vermekte olup 15.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6427 kurs/özel ders verenden 2195 . sıradadır. Başta Hamile Pilatesi olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. Tulay Katı, 17 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Şuan bir kurumda çalışmaktayım,bos günlerimi pilates dersi almak isteyenlere ayırmak istiyorum, 8 yıldır bu işi yapmaktayım. İlgilenen kişilerle çalışmak isterim


Hamile Pilatesi Nedir?

Gebelik, kadının fiziksel, hormonal ve psikolojik açıdan birçok değişiklik yaşadığı uzun bir süreçtir. Gebelikte salgılanan bazı hormonlar ve büyüyen bebeğin ağırlığı, annenin kas ve iskelet sisteminde birtakım değişiklikler yaratır. Annede bel ve sırt ağrıları görülebilir, bağ dokusu gevşer, eklemler kolay yaralanabilir, özellikle el ve ayak bileklerinde oluşan ödem, karpal tünel ve tarsal tünel sendromuna neden olabilir. Hamilelik boyunca bebeğin ağırlığının rahime yaptığı bası ve yerçekiminin etkisiyle pelvis tabanı yaklaşık 2.5 cm aşağıya çöker.Pelvik taban kaslarındaki bu sarkma anne adayına idrar kaçırma gibi yaşam kalitesini düşüren daha birçok sıkıntı yaşatabilir.Kısacası güçlü pelvik taban kasları, doğum sırasında ve sonrasında anne adayları için büyük önem taşır. Pilateste bu kasları kuvvetlendirmek için yapılacak en doğru ve güvenli egzersizleri içerir. Hamile pilatesi bu problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Kinesiyoloji Nedir?

Kinesiyoloji, insan hareketleri üzerine çalışan bilim dalıdır. Latince'de hareket anlamına gelen "kinesis" ve çalışma ya da bilim anlamına gelen "logia" kelimelerinden türemiş olan kinesiyoloji, insan kinetiği olarak da adlandırılır.