İzmir Bayraklı Mustafa Kemal Yalçın

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mustafa Kemal Yalçın

bayrakli, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Direksiyon Özel Ders , Teknik Resim Kursu , Autocad Kursu , SolidWorks Kursu , B Ehliyet Kursu , Güvenli Sürüş Kursu , Makine Proje Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mustafa Kemal Yalçın, İZMİR BAYRAKLI ve civarında hizmet vermekte olup 11.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1865 kurs/özel ders verenden 61 . sıradadır. Başta Teknik Resim olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mustafa Kemal Yalçın, 137 gelen talepten 19 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
10 yıllık mühendislik ve mekanik tasarımcılık tecrübesi ile Solidworks, Autocad, teknik resim, tasarım bilgisi eğitimleri verilir.


Direksiyon Özel Ders Nedir?

Birebir direksiyon eğitimi verilir. Özel direksiyon dersi çok önemli olmasının tek ve çok geçerli bir nedeni vardır, o da insan hayatının değerli olmasıdır. Teorik bilgiler okunur, öğrenilir, ancak hangi konu olursa olsun zaman içinde hafıza, edinilen bu bilgileri yavaş yavaş silmeye başlar. Oysa tatbik ederek yani uygulamalı olarak yapılan çalışmalar asla unutulmamaktadır.

Direksiyon eğitimi de böyledir. Direksiyon dersi sırasında sürücü adayı öğretmen nezaretinde, belli kurallara uyarak, aracı kullanmayı öğrenir ve sık sık farklı pozisyonlarla tekrarlar yaparsa unutması asla mümkün değildir. Direksiyondaki sürücü adayının yanına oturan eğitmen önceleri sakin trafikte ders verirken aday öz güven kazansın diye daha sonra yoğun trafiğe de girmesine izin vermektedir

Teknik Resim Nedir?

Teknik Resim, bir ürünün malzemesini, boyutunu, biçimini ve diğer ölçülerinin kullanılmaya hazır son halini anlatan çizimdir. Teknik resim, ayrıca ürünün nasıl imal edileceğini, boyutlarını vb. imalat yöntemlerini belirli kurallar ve standartlar çerçevesinde anlatır. Standart, üretilen parçaların aynı kalite ve özellikte olmasını sağlar. Standardın önemi, üretimde aynı birliği sağlamak ve kaliteyi artırmak için gereklidir. Standartlaşmayı düzenlemek için çeşitli standart kuruluşları kurulmuştur. Bu kuruluşların en önemlisi Avrupa Standart Kuruluşu (International Standart Organization) ISO’dur. Türkiye’deki standart kuruluşu ise Türk Standart Enstitüsü olan TSE’dir. Teknik resim, araç ve gereç kullanılarak yapılan bir çizimdir. Bu malzemelerin en önemlisi t cetvelidir. Diğer malzemeler, gönyeler (45,30 ve 60 derecelik gönye), pergel (daire çizmek için), iletki (açı ölçer), pistole ( eğri şablon) daire şablonu, elips şablonu, sembol şablonları, yazı şablonu, kalemler ( kurşun kalem ve rapido ) silgidir. Teknik resimde farklı boyut ve özellikte kağıtlar kullanılır. Bu kağıtlar resim kağıdı, eskiz kağıdı (şeffat ince kağıt), aydınger (şeffaf yağlı kağıt) ve milimetrik kağıtlardır. Resim kağıtları değişik özellikte olsalar bile ölçüleri konusunda standartlaşmaya gidilerek harf ve rakamlarla isimlendirilmiştir. Bunlar ( A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6) dır.

Bu boyutların özelliği katlanarak küçülmesidir. Küçülme olurken, bir önceki kağıdın kısa boyutu, sonraki boyutun uzun kenarını belirlemektedir. Teknik resmin anlatım dili olan çizgiler farklı özellikte olup, kalınlıklarına veya çizgi türlerine göre farlı yerlerde kullanılırlar. Bu özelliklerin, ölçeklere göre boyutları değişebilir. Ölçek, gerçek uzunlukların belli oranlarda küçültülerek kağıda aktarılmasıdır. Bu anlamda, 1/100 ölçekli  bir çizim tekniği ile 1/50 çizim tekniği farklıdır. Bu fark, 1/20, 1/10, 1/1’e kadar daha belirginleşmektedir. 1/1000,1/500,1/200 vaziyet planı çizimlerinde,1/50,1/100, ölçek plan, kesit, görünüş çizimlerinde, 1/20 ölçek mekan çizimlerinde, 1/10,1/5,1/2,1/1 ise detay çizimlerinde kullanılan ölçeklerdir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
10 yıllık sürüş tecrübesi ve Renault Fluence araç ile B sınıf ehliyet kursu verilir.
10 yıllık mühendislik ve makina tasarımı konusu da tecrübeliyim. Teknik resimlendirme konusunda bilgi birikimimi ilgilenen arkadaşlarla paylaşmak istiyorum.
10 yıllık mühendislik ve makina tasarımı konusunda tecrübemi Autocad konusunda ilgili arkadaşlarla paylaşmak istiyorum.
10 yıllık mühendislik ve makina tasarımı tecrübemin tamamını Solidworks ve  Autocad ile kazandım. Bu tecrübemi ilgilenen arkadaşlarla paylaşmak istiyorum.
10 yıllık sürüş tecrübesi ve Renault Fluence araç ile B sınıf ehliyet kursu verilir.
10 yıllık sürüş tecrübesi ve Renault Fluence araç ile B sınıf ehliyet kursu verilir.
10 yıllık makina tasarımı konusunda tecrübe sahibiyim bugüne kadar sayısız makina ve mekanik aksam tasarladım. Bu tecrübemi ilgili arkadaşlarla paylaşmak ve faydalandırmak istiyorum.