İzmir Bornova Irmak Öztürk

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Irmak Öztürk

bornova, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Biyoloji Özel Ders , Biyoloji Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Irmak Öztürk, İZMİR BORNOVA ve civarında hizmet vermekte olup 22.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1636 kurs/özel ders verenden 711 . sıradadır. Başta Lise Biyoloji Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Irmak Öztürk, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
1. sınıf Biyokimya öğrencisiyim. Daha önce özel ders verme deneyimine sahibim. Ortaokul-lise düzeyinde biyoloji dersi veriyorum.


Lise Biyoloji Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik biyoloji özel dersi verilir.

Biyoloji Nedir?

Latince Bios (canlı) ve logos (bilim) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen Biyoloji bugün en popüler bilim dalları arasında belkide ilk sırayı alır. Canlılık insan oğlunun her zaman ilgisini çeken bir husus olmuştur. Aristo’dan bu yana biyoloji alanında bir çok gelişmeler olmuştur. Ama 20. yüzyılda biyoloji alnında yapılan gelişmeler bunlardan binlerce kez daha fazladır. Özellikle elektron mikroskobunun keşfinden sonra canlılık mikro-aleme kayarak hücre ve içeriği incelenmiş, bir müddet sonra bu da yeterli olmayıp gen yapısına kadar inilmiştir. Üniversiteler de biyoloji bilimi geliştirilerek detaylar üzerinde durulmuştur. Bu daha çok moleküler alanda gerçekleşmiştir. Canlılar arası benzerlikten tutunda tedavisine kadar hemen hemen bütün biyolojik olaylarda artık gen yapıları incelenerek neticelere varılmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Özel notlarla beraber farklı ezber metodları bulunmaktadır.
Ortalama ders saati 1 saattir. Ekstra soru çözümleri için arttırılabilir. Genelde mantıklı açıklamalarla dersi anlatmaya çalışıyorum fakat ezber kısımlar için farklı metodlar uyguluyorum.