İzmir Buca Begüm Yağmuroğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Begüm Yağmuroğlu

buca, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Müzik Terapi Kursu , Piyano Özel Ders , Çocuk Müzik Kursu , Şan Kursu , Keman Kursu , Piyano Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Begüm Yağmuroğlu, İZMİR BUCA ve civarında hizmet vermekte olup 06.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2060 kurs/özel ders verenden 87 . sıradadır. Başta Keman olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Begüm Yağmuroğlu, 131 gelen talepten 11 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
9 yaşımdan beri keman çalıyorum. 2005 yılında TRT çocuk korosundan mezun oldum. 2009 da Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine girmeye hak kazandım.Lise boyunca koro ve Orkestra ile bir çok ilde konser verme imkanımız oldu. 2012 de mezun olduğum yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Öğretmenliği 'ni kazandım ve 2018' de mezun oldum. 2013 yılından beri bir çok müzik kurumunda piyano, keman ve şan derslerine girdim. Halen her yaştan müziksever öğrencilere severek ders vermekteyim.

Fotoğraflar

Müzik Terapi Nedir?

Müzik terapi, bireylerin fiziksel, psikolojik, sosyal ve zihinsel ihtiyaçlarını karşılamada müziği ve müzik aktivitelerini kullanan uzmanlık dalıdır. ... Müziğin kendine özgü bir dili vardır ve bu nedenledir ki, evrensel bir boyuta sahiptir ve dünyadaki tek ortak dil müziktir.

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.