İzmir Buca Kübra Özen

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Kübra Özen

buca, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Öğrenme Güçlüğü Kursu , Otizm Eğitimi Kursu Kursu , Coğrafya Özel Ders , Ödevlere Yardım Kursu , Ortaokul Matematik Özel Ders , Ortaokul Sosyal Bilgiler Özel Ders , Ortaokul Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , İlkokul Hayat Bilgisi Özel Ders , İletişim Kursu , Çocuk Gelişimi Kursu , Özel Eğitim Kursu Kursu , AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kursu , TYT Din Kültürü ve Ahlah Bilgisi Kursu , Okuma Yazma Kursu , Sosyal Bilgiler Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Kübra Özen, İZMİR BUCA ve civarında hizmet vermekte olup 19.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2055 kurs/özel ders verenden 1020 . sıradadır. Başta Sosyal Bilgiler olmak üzere 17 farklı kurs/özel ders vermektedir. Kübra Özen, 33 gelen talepten 15 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği (Eğitim Fakültesi) bölümü mezunuyum ve ikinci üniversite olarak Çocuk Gelişimi okuyorum. 2010 senesinden beri Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında gönüllü öğretmenlik yapıyorum. Orta okul sosyal bilgiler, coğrafya öğretmenliği tecrübelerin var. Son üç yıldır özel gereksinimi cocuklarla Calısıyorum.Özel eğitime gereksimim duyan çocuklar (otizm, zihinsel, özel öğrenme güçlüğü) ve ilk öğretim 8'e kadar tüm derslerde özel ders verebilirim. (Sertifikalarım: abge, iletişim eğitimi, ilk yardım, özel eğitimde yardımcı eleman, özel eğitim sertifikası)

Fotoğraflar

Öğrenme Güçlüğü Nedir?

Öğrenme güçlüğü, konuşma, dinleme, okuma, yazma, akıl yürütme ve matematik yeteneklerinin kazanılmasıyla birlikte ortaya çıkan bir gelişim bozukluğudur. Günümüzde ilerleyen tıp ve teknoloji doğrultusunda %100 iyileşme sağlanabilen öğrenme güçlüğü, ilk kez 1962 yılında tanımlanmıştır. Öğrenme güçlüğü, merkezi sinir sistemi işleyişindeki bir bozukluk neticesinde oluşabileceği gibi doğuştan gelen bir sorunda olabilir. İlk öğretim ile başlayan öğrenme süreci çocukta varolan öğrenme bozukluğunun gün yüzüne çıkmasına neden olmaktadır. Öğrenme sürecinde bireyin bilgi ediniminde görülen güçleşme ve öğrenme alanlarındaki işlev bozuklukları; bireyde öğrenme güçlüğünün varlığını işaret etmektedir.

Öğrenme güçlüğü olan çocuğun zeka seviyesinin yaşıtlarından daha geride olduğu söylenemez. Öğrenme bozukluğu olan çocukların zeka seviyelerinin genellikle normal veya normalin üzerinde olduğu görülmektedir. Öğrenme bozukluğu; zeka seviyesinden bağımsız olarak konuşma, dinleme, okuma, okuduğunu anlama, heceleme, yazma, matematiksel hesaplamalar yapma ve kendini ifade etme gibi durumlarda kendini gösteren gelişimsel bir bozukluktur. Okul öncesinde oyun ağırlıklı aktivitelerde bulunan çocuklar, ilk öğretimin başlamasıyla birlikte okuma, yazma, okunulanı anlatma ve dinleme gibi becerileri edinirler. Bu dönemde çocukta var olan ancak daha önce farkedilmemiş öğrenme bozuklukları gözlemlenir. Çocukta öğrenme güçlüğünün fark edilmesi durumunda bir an önce uzmana başvurulmalı ve gereken yardımı almalısınız.

Otizm Eğitimi Kursu Nedir?

Otizm, üç yaşından önce başlayan ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. Bu belirtiler otizmi, Asperger sendromu gibi daha hafif seyreden otistik spektrum bozukluğundan (OSB) ayırır. Otizm kalıtımsal kökenlidir ancak kalıtsallığı oldukça karmaşıktır ve OSB’nin kökeninin çoklu gen etkileşimlerinden mi yoksa ender görülen mutasyonlardan mı kaynaklandığı çok açık değildir. Nadir vakalarda, doğum sakatlıklarına neden olan etmenlerle yakından bağlantılıdır. Diğer görüşlere göre ise çocuklukta yapılan aşılar gibi nedenler tartışmalıdır ve aşı kökenli varsayımların ikna edici bilimsel kanıtları yoktur. Yakın dönem araştırmaları otizmin prevalansını 1.000 kişiye bir ya da iki vaka olarak tahmin eder, aynı araştırmalardaki tahminlere göre OSB yaklaşık 1.000 kişide altı vakadır ve erkeklerde rastlanma oranı kadınlara göre 4,3 kat daha fazladır. Otizm vakalarının sayısı 1980’lerden beri oldukça fazla oranda artmıştır. Bunun nedeni kısmen tanı koyma yöntemlerindeki değişikliklerdir; gerçek prevalansın artıp artmadığı anlaşılamamıştır.

Otizm beynin birçok kısmını etkiler ama bu etkinin nasıl geliştiği çok iyi anlaşılamamıştır. Ebeveynler genellikle çocuklarının yaşamının ilk iki yılında belirtileri fark eder. Erken davranışsal ya da kavrayışsal müdahaleler çocukların kendine bakabilme yetisi ile sosyal ve iletişimsel yetiler kazanmasına yardımcı olabilir. Otizm tanılı çocukların çok azı erişkin olduktan sonra bağımsız yaşamakta, bunlardan bir kısmı bunda başarılı olabilmektedir. Bazılarının otizme bir çare aradığı, diğerlerinin de otizmin bir bozukluktan çok bir durum olduğuna inandığı bir otistik kültür ortaya çıkmıştır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Bir devlet okulunda aktif olarak otizmli çocuklarla çalışıyorum. Bu konuda kendimi epeyce geliştirdim. İletişim halinde cv paylaşabilirim.
Tecrübeliyim.
Asıl branşım Sosyal Bilgiler Öğretmenliği olmakla birlikte yıllarca derslere girdim. Bütün müfredata hakimim.
İlk okul hayat bilgisi dersi ilerde görevi sosyal bilgiler dersinin temelini oluşturur ve bu ders cocugun bütün gelişim alanlarını etkileyecek içeriktedir. Konuların iyi kavranması cocugun bütün yaşamına olumlu katkı sağlayacaktır
Aldığım serfikalar ve aktif olarak özel eğitimde çalışmam sebebiyle özel eğitim konusunda iddialıyım. Eğitim ve sabırla bütün sorunların çözülebileceğine inanıyorum.
Okuma yazma bütün eğitim hayatının temelini oluşturur. Eğer okuma yazmaya gecişte bir problem varsa bunun alt nedenleri araştırılıp çözülmeli sorun ortadan kaldırıkdıktan sonra eğitime devam edilmelidir.