İzmir Gaziemir Simru Bıkmaz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Simru Bıkmaz

gazİemİr, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Piyano Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Simru Bıkmaz, İZMİR GAZİEMİR ve civarında hizmet vermekte olup 20.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1708 kurs/özel ders verenden 355 . sıradadır. Başta Piyano Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Simru Bıkmaz, 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Her çocuk öğrenir.Bazen ayn hızda, bazen farklı.Bazen aynı yolla ,bazen farklı..... Ama doğru eğitim ve doğru yaklaşımla  her çocuk öğrenir. 15 yıllık tecrübem ile piyano ve yan flüt dersleri vermekteyim. Eğlenceli ve öğretici dersler için lütfen iletişime geçiniz.

Fotoğraflar

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Piyano Nedir?

Piyano (veya nadir olarak kullanılan İtalyanca ismiyle Pianoforte), tuşlu bir çalgıdır. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekiç tellere vurarak sesi oluşturur. Tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano vurmalı müzik aleti sanılır. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Solo performanslar, ansambl, oda müziği, eşlik, bestecilik ve prova için oldukça uygun bir enstrümandır. Piyano taşınabilir bir enstrüman olmamasına ve genelde pahalı olmasına rağmen çok yönlülüğü ve aynı anda birçok yerde bulunma özelliği ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan enstrümanlarından biridir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Öğrencilerimle güler yüzlü ve eğlenceli dersler yaparak, piyano dersinin keyifli geçmesine özen gösteriyorum. 15 yıllık tecrübem ile piyano ve yan flüt dersleri vermekteyim.
Derslerim birebir işlenmektedir.