İzmir Karabağlar Emin Kocak

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Emin Kocak

karabağlar, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Biyoloji Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , Biyoloji Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Emin Kocak, İZMİR KARABAĞLAR ve civarında hizmet vermekte olup 12.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1803 kurs/özel ders verenden 215 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Emin Kocak, 18 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ve Matematik yan dal mezunuyum. Yaklaşık 3 yıldır hem biyoloji hem de matematik alanlarında ders vermekteyim. Aynı zamanda eğitim koçluğu yapmaktayım. Amacım sadece ders anlatmak olmayıp aynı zamanda ders nasıl daha etkili çalışılır bunu öğretmek.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Lise Biyoloji Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik biyoloji özel dersi verilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Matematik derslerini tamamen eğlence haline getirerek ve güncel olaylardan örnek vererek anlatmaktayım. Böylece anlaşılması daha da kolay olacaktır.
Biyoloji dersi genellikle bir ezber dersi olarak anlatılır. Fakat hiç bir şekilde ezber yaptırmadan, mantığa dayalı anlatmaktayım. Özellikle 11. sınıf konularını anatomi atlasıyla birlikte anlatmaktayım.