İzmir Karabağlar Hüseyin Ekinci

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Hüseyin Ekinci

karabağlar, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Lise Matematik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Hüseyin Ekinci, İZMİR KARABAĞLAR ve civarında hizmet vermekte olup 05.12.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2088 kurs/özel ders verenden 204 . sıradadır. Başta Satranç olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Hüseyin Ekinci, 101 gelen talepten 7 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
25 yıllık öğretmenim. Sınıf öğretmenliği Satranç antrenörlüğü yaptım. İlkokul ortaokul matematik fen sosyal türkçe dersleri veriyorum. Her düzeyde satranç eğitimi veriyorum  


Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Hayatın izdüşümü olan satranç eğitimi verilir
İlkokul ortaokul Matematik dersi Türkçe dersi Fen  Ve Teknoloji dersi Sosyal Bilgiler dersi  verilir
İlkokul ortaokul Matematik dersi Türkçe dersi Fen  Ve Teknoloji dersi Sosyal Bilgiler dersi  verilir
İlkokul ortaokul Matematik dersi Türkçe dersi Fen  Ve Teknoloji dersi Sosyal Bilgiler dersi  verilir
İlkokul ortaokul Matematik dersi Türkçe dersi Fen  Ve Teknoloji dersi Sosyal Bilgiler dersi  verilir