İzmir Merkez Ayşe Bengisu Yücel

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ayşe Bengisu Yücel

merkez, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Biyoloji Özel Ders , Biyoloji Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ayşe Bengisu Yücel, İZMİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 14.01.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1806 kurs/özel ders verenden 561 . sıradadır. Başta Lise Biyoloji Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ayşe Bengisu Yücel, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Adım Bengisu.19 yaşındayım.İzmir Atatürk Lisesi mezunuyum.İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği 1. Sınıf öğrencisiyim.Biyoloji dersini çok severim ve lisedeyken en iyi dersimdi.Ders anlatmayı severim ve bu konuda özellikle biyoloji dersi için başarılı olduğumu düşünüyorum.


Lise Biyoloji Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik biyoloji özel dersi verilir.

Biyoloji Nedir?

Latince Bios (canlı) ve logos (bilim) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen Biyoloji bugün en popüler bilim dalları arasında belkide ilk sırayı alır. Canlılık insan oğlunun her zaman ilgisini çeken bir husus olmuştur. Aristo’dan bu yana biyoloji alanında bir çok gelişmeler olmuştur. Ama 20. yüzyılda biyoloji alnında yapılan gelişmeler bunlardan binlerce kez daha fazladır. Özellikle elektron mikroskobunun keşfinden sonra canlılık mikro-aleme kayarak hücre ve içeriği incelenmiş, bir müddet sonra bu da yeterli olmayıp gen yapısına kadar inilmiştir. Üniversiteler de biyoloji bilimi geliştirilerek detaylar üzerinde durulmuştur. Bu daha çok moleküler alanda gerçekleşmiştir. Canlılar arası benzerlikten tutunda tedavisine kadar hemen hemen bütün biyolojik olaylarda artık gen yapıları incelenerek neticelere varılmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Kurslarımda lise biyoloji konularına ve müfredata uygun olarak, öğrencinin istediği/anlamadığı konu üzerinde yoğunlaşıp konu anlatımından sonra konuyu kavramasına yardımcı olacak şekilde test ve soru çözümleriyle pekiştirme yapmayı düşünüyorum.
Lise müfredatında yer alan ve öğrencinin talep ettiği her konuyu anlatmaya açığım.