İzmir Konak Müzikolog Dr Aydın Öğüt

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Müzikolog Dr Aydın  Öğüt

konak, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Dramaturji Kursu , Tiyatro Kursu , Drama Kursu , Yaratıcı Drama Kursu , Piyano Özel Ders , Yan Flüt Kursu , Konservatuar Kursu , Sahne Sanatları Kursu , Güzel Sanatlar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Müzikolog Dr Aydın Öğüt , İZMİR KONAK ve civarında hizmet vermekte olup 31.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1809 kurs/özel ders verenden 257 . sıradadır. Başta Konservatuar olmak üzere 9 farklı kurs/özel ders vermektedir. Müzikolog Dr Aydın Öğüt , 7 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
1940 yılından bugüne Dededen Toruna Sanat Yolculuğumuz 4.kuşakl 40 Sanatçıyla devam ediyoruz .
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bakü Müzik Akademisi Mezunuyum

Fotoğraflar

Dramaturji Nedir?

Dramaturji dramatik kompozisyon ve dramanın temel elementlerinin sahnede sunumudur. Bazı oyun yazarları (dramatistler) bir drama yaratırlarken yazı ile dramaturjiyi birleştirirler. Diğerleri ise bir eseri sahneye uyarlamak için dramaturg denen uzmanlarla çalışırlar.

Tiyatro Nedir?

Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla hazırlanmış gösterilerdir. Farklı bir şekilde duyguların ve olayların hareket (jest)ve konuşmalarla anlatılmasıdır. Genel olarak temsil edilen eser anlamında da kullanılır. Tiyatro, bir sahne sanatıdır. Tiyatro eseri, olayları oluş yoluyla gösterir. Bu yönüyle konuşma ve eyleme dayanan bir gösteri sanatı olarak da tanımlanabilir.

Tiyatro dersleri kurstan kursa küçük farklılıklar gösterse de genellikle aynı program üzerine şekillendirilir. Çoğu sahne tutkunu için tutkuya dönüşen bu sanat kişilere kendilerini keşfetmelerini sağlayacak unutulmaz deneyimler kazandıracaktır.

Sahne tozunu bir kez yuttuğunuzda, bir kez dahi alkışlandıktan sonra bu heyecandan vaz geçmek istemeyeceksiniz. Eğitimlerin ders programını ve içeriğini merak ediyorsanız eğer;

Program İçeriği

Ses
Beden Dili
Şan
Doğaçlama
Nefes
Diksiyon
Tiyatro Dili
Oyunculuk Teknikleri
Toplu Oyunculuk
Tiyatro Tarihi ve Kuramları
Dans
Yaratıcı Drama
Fonetik
Artikülasyon
Sahne Arkası

Kurslara Kimler Katılabilir?

Sanata saygısı ve tiyatroya merakı olan herkes katılabilir. Perde bir kez de sizin için açılsın istiyorsanız, sahne sizi bekliyor.

7-13 yaş arası Çocuk Grubu
14-18 yaş arası Genç Grubu
18 ve üstü için Yetişkin Gruplarına katılabilirsiniz
Verilen Kursların Ayrıntıları
Özlem Erben yönetiminde dramatik yazarlık, yaratıcı yazarlık, drama, oyunculuk eğitimleri başlamıştır