İzmir Merkez Serhat Kalem

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Serhat Kalem

merkez, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Geometri Özel Ders , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Matematik Kursu , LGS (TEOG) İngilizce Kursu , Geometri Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Serhat Kalem, İZMİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 21.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1636 kurs/özel ders verenden 556 . sıradadır. Başta Lise Matematik Özel Ders olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Serhat Kalem, 64 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
5 senelik özel ders tecrübemle Istanbul Teknik Universitesi eski ogrencisi ve simdi Turkiye 1400. olarak girdigim hukuk fakultesi ogrencisi olarak Matematik, Geometri ve Ingilizce alanlarında Teog, Ygs, Lys ve Üniversite öğrencilerinin sınavlarına hazırlık kapsamında ders vermekteyim.
Birebir gerçekleştirdiğim dersler dışında soru çözümleri, sınava yönelik gelişme takibi için deneme sınavları, ödevler ve bu gelişmeleri velilerle görüşme&değerlendirme gibi hizmetlerle başarıyı şansa bırakmıyoruz.Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
-Birebir aktif öğrenmeye dayalı dersler
-Ücretsiz soru çözümleri
-Düzenli veli bilgilendirme
-Aylık denemeler
-Sınava yönelik motivasyon görüşmeleri ve daha fazlası
Temel ifadeleri ve telaffuz yeteneğinin okullarda köreldiği ve sonra düzelmesi neredeyse imkansız olduğunu hepimiz biliyoruz. Öyle ki bir korku haline dönen Ingilizce, çocuk hatta bebek yaşlarda eğlenceli hale gelirse hem kariyeri adına hem de okul hayatı boyunca kişiye çok kapılar açacaktır. Ingilizce günümüzde ve şüphesiz ki gelecekte artık hayatın vazgeçilmezlerinden biridir. Siz de bu birebir derslerle çocuğunuzun Ingilizce'yi sevmesini ve çocuğunuzun diğerlerinden bir adım önde olmasını istiyorsanız, doğru yerdesiniz.