İzmir Torbalı Sadık Bol

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Sadık Bol

torbali, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , LGS TEOG Matematik Kursu , Materials Control (MC) Kursu , TYT Matematik Kursu , KPSS Matematik Kursu , AYT Matematik Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Sadık Bol, İZMİR TORBALI ve civarında hizmet vermekte olup 09.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2059 kurs/özel ders verenden 452 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 9 farklı kurs/özel ders vermektedir. Sadık Bol, 35 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
11 lise ve ilköğretimde matematik ve geometri dersi verdim.Cikmis soru analizlerini çok iyi bilmem ve geometride geliştirdiğim altın kurallar ile hızlı soru çözdürebilmekteyim.Alanimda yuksek lisans yaptim.2 uluslarasi calismada ulkemi temsil ettim.Cok sayida projem ve dokumanlarim vardir.Daha önce 80 den fazla öğrenciye özel ders verdim.Izmir ve ilcelerine kendi aracım ile hizmet veririm.

Fotoğraflar

Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Ortaokul Matematik Özel Ders Nedir?

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Matematik Özel Dersi Süresi Ve Sıklığı Ne Olmalıdır?

Özel matematik dersi sıklığı, öğrencinin eksik olduğu konular ve ihtiyaç hissettiği konular dikkate öğretmen ve öğrenci tarafından birlikte planlanmalıdır. Bu aşamada öğrencinin, dinlenmiş, zinde ve algısının açık olacağı zamanlar göz önünde tutulmalıdır. Bir ders için özel ders saatleri öğrencinin algısına göre planlanmalıdır.(Bu da genel olarak günlük üç saat olarak düşünülebilir.) Daha fazla özel dersin öğrencide zihin yorgunluğu oluşturacağı dikkate alınmalıdır.

Matematik Özel Dersinin  Öğrenciye Sağladığı Faydalar

• Matematik özel dersi sayesinde her öğrenciye özel çalışma metodu belirlenebilir.
• Matematik özel dersinin bire bir olması sayesinde öğrencinin anlama hızı artacaktır.
• Matematik özel dersi ile hem öğretmen hem öğrenci için verimli ders saati geçirme imkanı yakalayabilir.
• Matematik özel dersi ile kuvvetli bir öğretmen-öğrenci  ilişkisi yakalanabilir.
• Matematik özel dersi ile öğretmenin öğrenciye karşı empati kurabilmesi sağlanmış olur.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin matematik dersine karşı daha fazla ilgi göstermesi ve konsantrasyonunun artması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrencide dikkat eksikliğinin daha az olması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi ile eksiklerin hızlı tespiti  sağlanır ve o yönde yoğun çalışma sayesinde eksiklikler hızlıca giderilebilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrenci rahatlıkla soru sorabilme imkani yakalar.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin kendine güveni artar.
• Matematik özel dersi ile derse olan ilginin artması sağlanır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
11 lise ve ilköğretimde matematik ve geometri dersi verdim.Cikmis soru analizlerini çok iyi bilmem ve geometride geliştirdiğim altın kurallar ile hızlı soru çözdürebilmekteyim.Alanimda yuksek lisans yaptim.2 uluslarasi calismada ulkemi temsil ettim.Cok sayida projem ve dokumanlarim vardir.Daha önce 80 den fazla öğrenciye özel ders verdim.
Cikmis soru analizlerini çok iyi bilmem ve geometride geliştirdiğim altın kurallar ile hızlı soru çözdürebilmekteyim.
İLKÖĞRETİM 5,6,7,8
VE LİSE 1,2,3 VE 4. SINIF.
SINAVLARA HAZIRLIKTA SORU ANALİZLERİNDE VE ANLATIM TARZINDA İDDALIYIM.
11 lise ve ilköğretimde matematik ve geometri dersi verdim.Cikmis soru analizlerini çok iyi bilmem ve geometride geliştirdiğim altın kurallar ile hızlı soru çözdürebilmekteyim.Alanimda yuksek lisans yaptim.2 uluslarasi calismada ulkemi temsil ettim.Cok sayida projem ve dokumanlarim vardir.
LİSE VE ORTA OKUL ÖĞRENCİLERİNE MATEMATİK DERSİ VERİLİR.