Kayseri Kocasinan Hamdiye E

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Hamdiye E

kocasİnan, KAYSERİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Özel Anaokulu Kursu , Sulu Boya Kursu , Ortaokul Türkçe Özel Ders , İlkokul Türkçe Özel Ders , İlkokul İngilizce Özel Ders , Çocuk Müzik Kursu , Hızlı Okuma Kursu , Aile Danışmanlığı Kursu , Bakıcılık Kursu , Sigortacılık Kursu , Çocuk Gelişimi Kursu , Eğitim Danışmanlığı Kursu , Okuma Yazma Kursu , Türkçe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Hamdiye E, KAYSERİ KOCASİNAN ve civarında hizmet vermekte olup 18.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KAYSERİ ilinde hizmet veren 318 kurs/özel ders verenden 164 . sıradadır. Başta İlkokul İngilizce Özel Ders olmak üzere 14 farklı kurs/özel ders vermektedir. Hamdiye E, 7 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İLKOKUL DERSLERINE YARDIMCI
BİLGİSAYAR DERSLERİNE
HIZLI OKUMA TEKNIKLERI
OYUN ABLASI
OKUL ÖNCESİ ETKINLIKLERE YARDIMCI OLABILIRIM


Özel Anaokulu Nedir?

İlk öğretim çağına gelmemiş 0-6 yaş grubundaki çocukların bir arada olabildikleri bakım, oyun ve eğitim yeri. Anaokulları, çocukları okul düzenine hazırlayan, okul öncesi bilgi ve görgülerin öğretildiği yerdir.

Bu okulların denetimleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olanlara ana okulu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Müdürlüklerine bağlı olanlara ise çocuk evi ismi verilmektedir. Bu okulların her ikisi ilkokul öncesi eğitim vermektedir.

Kanunlara göre, ana okullarında çalışan yönetici ve öğretmenlerin yüksek öğrenim görme şartı vardır. Kurucular için ise, böyle bir şart yoktur.

Yapılan son 1989-90 istatistiklerine göre, ana okullarından 0-6 yaş grubundaki çocuklardan yüzde 1’i, 3-6 yaş grubundaki çocukların ise yüzde 2’si faydalanabilmektedir

Sulu Boya Nedir?

Su katılarak karıştırılıp kullanılabilen boya türü. Kâğıt ya da mukavva üzerine çalışılır. Suluboya, guvaş boyadan farklı olarak saydam şeklini korur. Berraktır ve çabuk bozulur. Buna karşın kullanılması daha pratik ve hızlıdır. Diğer boyalara oranla daha ekonomik olması da kullanımında önemli bir etkendir. Romantik ressamların birçoğu yapıtlarında suluboyayı kullanmışlardır. Özellikle izlenimciler, izlenimlerini kâğıda hızla aktarabilmek için akıcı ve çabukluk sağlayan suluboyayı, her zaman için yağlıboyaya yeğlemişlerdir. Eugéne Bouidin, Seurat, Signac ve Cross gibi yeni-izlenimcilerin yanı sıra, çağımızda Dunoyer ve Segonzac suluboya resmin ustaları arasındadır.