Kocaeli Merkez Melis Akça

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Melis Akça

merkez, KOCAELİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Gitar Özel Ders , Piyano Özel Ders , Keman Kursu , Piyano Kursu , Solfej Kursu , Şan Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Melis Akça, KOCAELİ MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 27.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 578 kurs/özel ders verenden 74 . sıradadır. Başta Gitar Özel Ders olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Melis Akça, 63 gelen talepten 9 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneğimiz mutlaka vardır!

20 yıla yakındır müzikle iç içeyim. Mesleğimi de bu doğrultuda seçtim. Lisans eğitimim, Pedagojik formasyon ve Oryantasyon egitimlerimin yanısıra, uzun bir süre çeşitli yaş gruplarıyla çalışma fırsatım oldu. Her yaş grubu farklı bir deneyim farklı bir heyecan! Çocuk ve yetişkinlere özel dersler vermemin yanında çeşitli sanat akademilerinde, okul ve halk eğitim merkezlerinde müzik öğretmeni olarak dersler verdim. Aktif olarak da müzik dersleri vermeye devam ediyorum.


Gitar Özel Ders Nedir?

Birebir gitar eğitimi verilir.

Gitar Enstrümanı Hakkında:
Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür.
Gitar kursu almak isteyenler, müzik ile bugüne kadar ilgisi olsun olmasın başarı sağlayabilirler. Gitar çalmanın herhangi bir yaşı yoktur. Kimisi çocukken gitar kursu alabilirken, kimisi ise emeklilikten sonra bile gitar kursu alabilir. Bu konuda kurslarda yaş sınırı yoktur. Gitar kursları kişiye özel verilmelidir. Toplu halde alınan kurslar da vardır. Daha iyi verim alınabilmesi için bire bir ders alınması önemlidir. Gitar dersi almak isteyen kişiler ister toplu derslere girebilir ister bire bir olan derslere girebilir.

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.