Manisa Merkez Gamze Özen

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Gamze Özen

merkez, MANİSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Hamile Pilatesi Kursu , Hamile Yogası Kursu , Pilates Kursu , Yoga Kursu , Bölgesel Zayıflama Kursu , Ortaokul İngilizce Özel Ders , İlkokul İngilizce Özel Ders , Pilates Özel Ders , Çocuk Terapisi Kursu , Cimnastik Kursu , Fitness Kursu , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Yabancı Dil Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Gamze Özen, MANİSA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 24.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. MANİSA ilinde hizmet veren 153 kurs/özel ders verenden 38 . sıradadır. Başta Cimnastik olmak üzere 13 farklı kurs/özel ders vermektedir. Gamze Özen, 4 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Öğretmenim ve aynı zamanda okuyorum. Cimnastik antrenörlüğü yapıyorum. Aynı zaman da engelli çocuklarla çalışıyorum.  Çocuklarla çalışmayı seviyorum. 22 yaşındayım yüzme antrenörlüğü konusunda bilgiliyim aynı zaman da organizasyon işlerin de  deneyimliyim.


Hamile Pilatesi Nedir?

Gebelik, kadının fiziksel, hormonal ve psikolojik açıdan birçok değişiklik yaşadığı uzun bir süreçtir. Gebelikte salgılanan bazı hormonlar ve büyüyen bebeğin ağırlığı, annenin kas ve iskelet sisteminde birtakım değişiklikler yaratır. Annede bel ve sırt ağrıları görülebilir, bağ dokusu gevşer, eklemler kolay yaralanabilir, özellikle el ve ayak bileklerinde oluşan ödem, karpal tünel ve tarsal tünel sendromuna neden olabilir. Hamilelik boyunca bebeğin ağırlığının rahime yaptığı bası ve yerçekiminin etkisiyle pelvis tabanı yaklaşık 2.5 cm aşağıya çöker.Pelvik taban kaslarındaki bu sarkma anne adayına idrar kaçırma gibi yaşam kalitesini düşüren daha birçok sıkıntı yaşatabilir.Kısacası güçlü pelvik taban kasları, doğum sırasında ve sonrasında anne adayları için büyük önem taşır. Pilateste bu kasları kuvvetlendirmek için yapılacak en doğru ve güvenli egzersizleri içerir. Hamile pilatesi bu problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Hamile Yogası Nedir?

Hamile yogası, hamilelik dönemini daha rahat geçirmek, nefes ve asana (yoga duruşu) çalışmalarıyla beli ve omurganın tümünü desteklemek, bulantı, kramp ve gerginlikleri hafifletmek, bedeni doğuma ve sonrasına hazırlamak üzere, muhakkak bir uzman eşliğinde uygulanan yoga çalışmasıdır.