Manisa Salihli Yasemin Solak

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yasemin Solak

salİhlİ, MANİSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: İlkokul Türkçe Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , İlkokul Fen Bilimleri Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yasemin Solak, MANİSA SALİHLİ ve civarında hizmet vermekte olup 04.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. MANİSA ilinde hizmet veren 147 kurs/özel ders verenden 22 . sıradadır. Başta İlkokul Matematik Özel Ders olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yasemin Solak, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Dokuz Eylül Üniversitesi ,Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği mezunuyum.10 yıl özel eğitim kurumlarında sınıf öğretmenliği yaptım.İlkokulun tüm derslerinde çocuğunuza yardımcı olabilirim.İlkokul eğitim hayatının temelidir ve bu temelin sağlam olması çok önemlidir.Çocuğunuzu  sadece bu açıdan dahi olsa zorlandığı alanlarda desteklemelisiniz.

Fotoğraflar

İlkokul Türkçe Özel Ders Nedir?

İlkokul 1-2-3-4. sınıflara yönelik türkçe ders takviyesi verilir.

İlkokul Matematik Özel Ders Nedir?

İlkokul 1-2-3-4. sınıflara yönelik matematik ders takviyesi verilir. Matematik yapısı itibariyle sadece dinleyerek öğrenilecek bir ders değildir. Matematikte herhangi bir konuyu öğrenmek için bol bol pratik yapmak gerekir. Dinleme, öğrenme, öğrendiklerini uygulama ve tekrar etme aşamaları tamamlanmadan Matematikte başarıya ulaşmak son derece zordur. Öğrenciler genelde sınıf ortamındaki derslerde yeterli pratik yapma imkanı bulamazlar ve konuyu öğrenemezler. Özel derste ise öğretmen konuyu anlattıktan sonra kalemi öğrenciye devreder ve soru çözümlerini öğrenci yapar. Kuşkusuz öğrendiklerini hemen uygulama fırsatı bulan öğrenci bu pekiştirmeyle daha iyi öğrenmiş olur. Verilen ödevlerle ise tekrar etme kısmı halledilerek öğrenilen bilgilerin kolay unutulmaması için en doğru öğrenme şekli yapılmış olur.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Başarının temeli doğru okuma ve okuduğunu anlamaya dayanmaktadır.Bu da dili düzgün kullanmakla yakından alakalıdır.Öğretmenliğin aceleciliğinden dolayı öğrenciler okuma-yazmayı öğrenmeye çok çabuk geçirilmektedirler.Bu da çocuğun öğrenim hayatında ciddi zorluklara sebep olmaktadır.
Çocuklar ilkokulda somut dönemdedir.Oysa matematik dersi soyut bir derstir.Etkinlikler ,uygulamalar ve materyallerle matematiği somutlaştırarak öğretmek eğitim felsefemdir.
Çocukların ilkokulda zorlandığı temel derslerden biri fen bilimleridir.Orta öğretim ve lisede fizik ,kimya,biyolojinin temeli olduğu için öğrencinin bu derslerdeki başarısı önem arzetmektedir.