Muğla Merkez Ayşegül Kayapınar

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ayşegül Kayapınar

merkez, MUĞLA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Felsefe Özel Ders , Felsefe Kursu , TYT Felsefe Kursu , AYT Felsefe Grubu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ayşegül Kayapınar, MUĞLA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 04.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. MUĞLA ilinde hizmet veren 137 kurs/özel ders verenden 92 . sıradadır. Başta TYT Felsefe olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ayşegül Kayapınar, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Felsefe de uygun fiyata ders verilir.


Felsefe Özel Ders Nedir?

Felsefe; varlık, bilgi, gerçek, adalet, güzellik, doğruluk, akıl ve dil gibi konularla ilgili insanın özüne dair sorularına ilişkin yapılan çalışmalardır. Felsefe düşünce sanatı olarak da adlandırılır. Filozof ise yeni veya farklı sonuçlara varan ve bu sonuçları ifade etmek için yeni tanımlar ve yeni bilgiler üreten kişidir. Filozoflar hayata yeni sözler, cümleler ve bilgiler kazandırarak, insan yaşamında önemli bir yer edinmişlerdir. Öğüt verici bilgileri ile insanların hayatlarında daha kolay bir yaşama sahip olmaları için çalışmışlardır.

Felsefe Nedir?

Yunanca ''sevgi'' ve ''bilgelik'' kelimelerinden meydana gelen felsefe düşünce sanatı anlamına gelir. İnsanları gerçek, güzellik, bilgi, akıl, din başta olmak üzere pek çok kavram üzerinden düşünmeye yönlendiren bu sanat dalı Antik Çağ'dan günümüze kadar gelmiş, en önemli düşünürleri bizlere kazandırmıştır. Düşünceye eleştirel bir yaklaşım getiren felsefede sorular her soruya sistemli bir karşılık verebilmek büyük önem taşımaktadır.